کد خبر : 4863

ماجراهای استقلال و استراماچونی این روزها فضای فوتبال ایران را تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش ستاره پارسی :

استراماچونی  از سال ۲۰۱۲ وارد حرفه مربیگری شده و به عنوان سرمربی تیمهای زیر ۱۷ ساله های آ.اس رم، اینترمیلان، اودینزه، پاناتینایکوس، اسپارتاگ پراگ  مشغول بوده است. استراماچونی پس از قهرمانی اینترمیلان در جام جوانان یوفا در سال ۲۰۱۲، یکی از جوان ترین مربیان ایتالیایی است.استراماچونی مربی پس از این قهرمانی به تیم اول اینترمیلان راه یافت اما تنها یک فصل در این تیم دوام آورد.استراماچونی متاهل است و دو فرزند دارد.

 


خبرداغ:ازدواج مریم مومن لورفت+فیلم جنجالی


 

به گزارش فوتبالی، این روزها اخباری که در حوزه استقلال و استراماچونی منتشر می شود را کسی تایید نمی کند. تایید این اخبار در میان اختلافهای باشگاه استقلال با وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ کار تایید اخبار را سخت تر می کند. 

از صبح امروز خبرهایی منتشر شد که استقلال استراماچونی را به قطر دعوت کرده است اما خبر اصلی این بود که استراماچونی در قطر به صورت غیر مستقیم استقلال را هدایت خواهد کرد تا سرمربی ایتالیایی بیشتر از قبل به نیمکت استقلال نزدیک شود. ظاهرا بالاخره تلاش های مدیران استقلال به بار نشسته و استراماچونی به نیمکت استقلال نزدیک شده است. در دو هفته اخیر و پس از سفر سعادتمند به ایتالیا، زمزمه های بازگشت استراماچونی به ایران مطرح شد که رفته رفته به واقعیت نزدیک تر شد تا امروز که مطالبه هواداران و حتی مدیران استقلال از مسئولان نهادهای بالادستی فقط و فقط دادن مجوز برای بازگرداندن استراماچونی است. چرا که با وضع قانون منع ورود بازیکنان و مربیان خارجی به ایران، عملا پروسه برگشت سرمربی ایتالیایی تحت الشعاع این قانون قرار گرفته بود اما همانطور که بارها مدیران استقلال در این یک مورد خاص تاکید کرده اند اجازه حضور مربی خارجی با توجه به اینکه استراماچونی از غرامتش گذشته است، به نفع فوتبال ایران خواهد بود. 

 

قرارداد با استرا در ایتالیا بسته شد؟

خبر دعوت نامه رسمی استقلال به استراماچونی برای حضورش در قطر تایید شده و مدیران باشگاه استقلال دعوت‌نامه ای را برای آندره‌آ استراماچونی ارسال کرده اند و از او خواسته اند تا در قطر و کنار تیم حضور داشته باشد و بازی استقلال را از نزدیک ببیند. نکته حایز اهمیتی که وجود دارد این است که طبق اطلاعاتی که به فوتبالی رسیده، ظاهرا قرار است استراماچونی از جایگاه ویژه نکات فنی لازم را به کادر فنی استقلال و مجید نامجومطلق انتقال دهد و به نوعی تیم را استراماچونی رهبری کند. حتی برخی خبرها از این حکایت دارد که مقدمات لازم برای صدور کارت ورود به رختکن هم برای سرمربی ایتالیایی انجام شده و در واقع شاید استراماچونی به صورت رسمی هم هدایت تیم را در قطر برعهده خواهد داشت و حتی ممکن است تیم را او تمرین دهد. با توجه به این قانون که در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا تا ۲۴ ساعت قبل از شروع اولین بازی، سرمربی می تواند معرفی شود. چیزی که مشخص است استراماچونی اگر در قطر هم روی نیمکت استقلال ننشیند، برای فصل جدید در استقلال حضور خواهد داشت آن هم به این دلیل که نتایج فصل جاری برعهده کادر فنی قبلی باشد.

 

...

 

دو روایت درباره امضای قرارداد استراماچونی با استقلال

دو روایت درباره انعقاد قرارداد آندره‌آ استراماچونی با استقلال وجود دارد. یک روایت به این موضوع اشاره دارد که مدیران استقلال در ایتالیا و در همان جلسه معروف، قرارداد با استراماچونی را بسته باشند و استراماچونی امضا کرده است و روایت دوم این است که گفته می شود شاید ۲۴ ساعت مانده به بازی استقلال در قطر، قرارداد بین طرفین به امضا برسد و مطابق همان قرارداد استرا مجوز نشستن روی نیمکت استقلال را هم بگیرد.  باید منتظر ماند و دید کدامیک از حالت های ذکر شده واقعیت دارد. ضمن اینکه مدیران استقلال ادعا دارند که کار را با استراماچونی تمام کرده اند.

 

پنجره های بسته استقلال باز می شوند

همانطور که همه می دانند پنجره های نقل و انتقالاتی استقلال به دلیل شکایت بویان نایندوف و وینفرد شفر بسته است. در هفته ای که گذشت مطالبات بویان به صورت کامل پرداخت شده اما پرونده شکایت شفر اجازه باز شدن پنجره های استقلال را نداده است. از باشگاه استقلال خبر می رسد که تمام مبلغ طلب شفر برای بسته شدن این پرونده آماده شده و پنجره نقل و انتقالاتی استقلال به زودی باز خواهد شد تا نتواند مانعی برای حضور استراماچونی باشد. احمد سعادتمند به کمک یک هوادار متمول استقلال که یکی از انبوه سازان تهران است مشغول هموار کردن بدهی های باشگاه استقلال است. اعلام آمادگی این هوادار برای کمک به بازگرداندن استراماچونی از مدتها پیش در رسانه ها مطرح شده بود و او عنوان کرده در صورتی بدهی سرمربی ایتالیایی را بصورت کامل پرداخت می کند که وی برای فصل آینده روی نیمکت استقلال بنشیند.

 

استرا قرارداد جدید می بندد و غرامت را می بخشد

اما نکته مهم این توافق جدید مبلغ قرارداد جدید استراماچونی با استقلال است. مبلغی که جدا از مبلغ غرامت او است. غرامت استراماچونی حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار یورو است که گویا سرمربی ایتالیایی قصد دارد همه آن مبلغ را بخشیده و قرارداد دوساله جدیدی را با استقلال منعقد کند و خودش سالی ۸۵۰ هزار یورو دریافت کند. این برخلاف اخباری بود که می گفتند او سالیانه یک میلیون و هشتصدهزار یورو امضا کرده است.

 تاکید موکد استراماچونی به مدیران استقلال، حفظ بازیکنان اصلی تیم بوده که از همین رو احمد سعادتمند شدیدا به دنبال حفظ بازیکنان تیم و تمدید قرارداد با آنان است تا بتواند رضایت استراماچونی را به دست آورد. البته که همین شرط استراماچونی باعث شد استقلال با بازیکنان  خودش ارقام بالا تمدید کند و ناز آنها را بکشد. نفرات مدنظر استراماچونی که برخی از آنها قراردادشان به پایان رسیده، برای ماندن در تیم مبالغ بالاتری را درخواست کردند که این ماجرا کار را برای مدیرعامل استقلال سخت تر کرده بود اما او بازیکنان را راضی کرد تا تمدید کنند.

 

...

 

درخواست مساعدت مدیران استقلال از مجلس و قوه قضاییه

همانطور که روز گذشته مهدی عبدیان عضو هیات مدیره استقلال نامه ای را خطاب به ریاست محترم قوه قضاییه برای ورود به پرونده سرمربی ایتالیایی و مساعدت در بازگرداندن آندره‌آ استراماچونی ارسال کرد، احمد سعادتمند نیز طی جلساتی، درخواست خود را برای مساعدت مجلس و قوه قضاییه به منظور تحقق هدف باشگاه و رفع موانع ورود استراماچونی به این مراجع تقدیم کرد. گویا مستندات ارائه شده توسط این باشگاه، مدیران بالادست را قانع و مجاب کرده که حضور استراماچونی می تواند از لحاظ مالی به استقلال کند. هرچند در این میان هنوز مسئولانی مخالف بازگرداندن استراماچونی هستند و برخی گمانه زنی ها از فشار شدید آنها برای اجرای سفت و سخت قانون منع ورود مربی و بازیکنان خارجی به فوتبال ایران بدون هیچ استثنایی خبر می دهد. دیروز سعادتمند در وزارت ورزش و جوانان جلسه ای سنگین داشت که در آن به او گفته شد استعفا کند اما سعادتمند گفت من را بردارید. او می دانست که در آستانه لیگ قهرمانان آسیا وزارت چنین ریسکی نمی کند.

به هر صورت احمد سعادتمند وارد چالش مهم و سنگینی شده که نوعی قمار محسوب می شود. تمدید با بالاتر بردن مبالغ قراردادهای بازیکنان، قول های قطعی برای بازگرداندن سرمربی محبوب هواداران و مجادله با طلبکاران باشگاه و شاکیان در فیفا برای باز کردن پنجره بسته باشگاه، روزها و شب های سختی را برای مدیران استقلال رقم زده که باید دید آیا در نهایت نتیجه این تلاش ها باب میل هواداران و مدیران این تیم خواهد بود یا نه.

اگر سعادتمند در قطر هم با استراماچونی امضا کند به کمک دوست انبوه سازش که حاضر شده هزینه های استراماچونی را بدهد به یک پیروزی بزرگ رسیده است.

ارسال نظر