کد خبر : 5101

یارانه کالایی به ۶۰‌میلیون ایرانی از مهرماه امسال پرداخت‌می‌شود. در این طرح که تدوین آن نهایی شده است، ۴۰‌میلیون ایرانی، یارانه کالایی ۶۰ هزارتومانی و ۲۰‌میلیون ایرانی، یارانه ۱۲۰هزارتومانی به‌صورت ماهانه دریافت خواهند کرد.

یارانه  کمک دولت برای معیشت مردم است . یارانه دو نوع نقدی و غیرنقدی دارد . دولت قبلی طرحی با عنوان هدفمندی یارانه را طراحی و اجرا کرد . هنوز در ایران هر ماه یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود . 

 

جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس با اشاره به دستور کار کمیسیون برنامه ‌و بودجه مجلس شورای اسلامی درباره تأمین کالاهای اساسی مردم ازجمله اقشار آسیب‌پذیر گفت: «این طرح را حدود یک ماه پیش در صحن مطرح کردم که با اقبال بیش از ۸۰‌درصدی نمایندگان مجلس شورای اسلامی مواجه و تصویب شد.»

 


 
 
او با بیان اینکه طرح تأمین کالاهای اساسی اقشار آسیب‌پذیر پس از تصویب در صحن به کمیسیون برنامه‌وبودجه ارجاع و درباره تأمین منابع و نحوه پرداخت آن تصمیم‌گیری شد، افزود: «این طرح روز سه‌شنبه تقریبا در کمیسیون برنامه ‌و بودجه نهایی شده و حدود ۳۱‌هزار‌میلیارد تومان از منابع بودجه ‌سال ۹۹ به آن اختصاص داده شده است تا دولت در شش ‌ماهه دوم‌ سال نسبت به اجرای آن گام عملی بردارد و طبق تکلیف از ابتدای مهرماه امسال لازم‌الاجراست.»
 

منبع : روزنامه شهروند

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍