کد خبر : 5178

دادستان مرکز استان گیلان با اشاره به جان باختن سه کودک خردسال در آستانه‌اشرفیه بر اثر مسمومیت گفت: طبق اظهارات خانواده کودکان متوفی احتمال مرگ بر اثر قرص برنج پیش‌بینی می‌شود که نظر نهایی تا پایان تحقیقات پرونده اعلام می‌شود.

به گزارش ستاره پارسی :

سید مهدی فلاح میری در رشت با اشاره به  مسمومیت  منجر به مرگ سه دختر بچه در  آستانه‌اشرفیه  اظهار کرد: متأسفانه سه نونهال دختر هشت، ۹ و ۱۲ ساله که در همسایگی یکدیگر در روستای داخل پایین از توابع بخش مرکزی  آستانه‌اشرفیه  زندگی می‌کردند براثر  مسمومیت  جان خود را از دست دادند.

 


 

وی با اشاره به بدحال شدن دختربچه هشت ساله پیش از انتقال به  بیمارستان  گفت: این کودک موضوع خوردن قرص را با خانواده‌ اش در میان گذاشته بودکه بااعلام دو کودک دیگر به خوردن قرص هر سه به بیمارستان ۱۷ شهریور  رشت  منتقل شدند که متأسفانه هرسه نفرجان خود را از دست می‌دهند.

 


جواد کاظمیان از دختر بی نظیر زندگی اش رونمایی کرد+عکس


 

دادستان مرکز استان گیلان با تأکید بر اینکه درتحقیقات اولیه نوع قرص‌های مصرفی کودکان که باعث  مسمومیت  آنان شده را  قرص برنج  اعلام و افزود: با توجه به انتقال هرسه کودک به بیمارستان ۱۷ شهریور در رشت، بازپرس ویژه قتل، برای بررسی ابعاد موضوع با حضور پزشکان متخصص در بیمارستان حضور پیدا کرد.

وی با اشاره به اظهارات خانواده کودکان متوفی بیان کرد: تحقیقات اولیه از برخی اعضای خانواده کودکان و مطلعین نیزحکایت از مصرف  قرص برنج  دارد که تحقیقات قضایی ادامه دارد و برای اعلام نظر قطعی درعلت تامه فوت منتظرنظر کارشناسی پزشکی قانونی هستیم.

  

خودکشی نبود!

سرهنگ حمید محمدی نسب فرمانده انتظامی آستانه اشرفیه گفت: ۳ دختر ۱۲، ۹ و ۸ ساله که همبازی بودند عصر دیروز در روستای داخل آستانه اشرفیه در اثر خوردن قرص دچار مسمومیت دارویی شده و فوت کردند.

وی افزود: نوع قرص های مصرفی توسط پزشکی قانونی در حال بررسی است.

فرمانده انتظامی آستانه اشرفیه افزود: علت این حادثه در دست بررسی است و تا تکمیل شدن پرونده اظهار نظر بیشتر امکان پذیر نیست.

شنیده ها حاکی از آنست که این سه دختر بچه در حال بازی باهم  قرص برنج را اشتباها به جای قرص جوشان مصرف کرده اند.

ارسال نظر