کد خبر : 5382

تولیدکننده دارویی جانسون اند جانسون اعلام کرد که آزمایش‌های اولیه واکسن کوویدـ۱۹ میزان موفقیت تقویت سیستم ایمنی ۹۸ درصدی را نشان می‌دهد.

نتایج تحقیقات تولیدکننده جانسون اند جانسون نشان می دهد این واکسن در ۹۸ درصد از شرکت کنندگان این آزمایش قادر به ایجاد آنتی بادی هایی برای مقابله با عفونت ویروس کروناست. آنتی بادی های خنثی کننده ۲۹ روز پس از دریافت واکسن مشاهده شدند

 


انتقاد جنجالی لیلا اوتادی به خودنمایی بازیگران با کرونا+فیلم


 

ش های مثبت به این واکسن به جانسون اند جانسون کمک کرد تا واکسن را به آزمایش های فاز سوم هدایت کند و تا پایان سال ۲۰۲۰ یا اوایل سال ۲۰۲۱ بیش از ۶۰هزار نفر برای آزمایش این واکسن لازم است.

 

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در کنفرانس مطبوعاتی گفت: ما آمریکایی ها را به ثبت نام در آزمایش واکسن تشویق می کنیم. این مورد نه تنها جالب است، بلکه برای کشور فوق العاده خواهد بود.

ترامپ گفت: جانسون اند جانسون خیلی زودتر از موعد مقرر به آزمایش های فاز سوم ویروس کرونا رسید.

 

مصرف ویتامین D خطر مرگ بر اثر کرونا را به نصف می‌رساند

 
 

محققان گفتند: درد و خستگی عضلات در ۳۶ درصد افراد بالای ۶۵ سال که واکسن دریافت کردند گزارش شده است و ۶۴ درصد افراد جوان نیز عوارض جانبی مشابهی گزارش کردند.

در حال حاضر، چهار واکسن ایالات متحده در مرحله آزمایش نهایی قرار دارند. واکسن های شرکت های دارویی دیگر مانند پی فایزر و مدرنا در دو دوز تجویز می شوند درحالی که واکسن جانسون اند جانسون فقط یک دوز واکسن است.

دکتر پل استوفلس، مدیر ارشد علمی جانسون اند جانسون، گفت: آنچه در مورد این واکسن بسیار خاص است، کارایی یک دوز واکسن است. ما از قبل در آزمایشگاه و در مدل های حیوانی و سپس در داوطلبان مطالعه کرده ایم و توانسته ایم نشان دهیم که با یک دوز از این واکسن پاسخ بسیار خوب و همچنین ایمنی خوبی ایجاد خواهد شد.

منبع:برنا

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍