کد خبر : 5511

سرهنگ داود معظمی گودرزی با بیان اینکه طی چند روز گذشته 100 نفر از اراذل و اوباش مجازی را دستگیر کرده است، گفت: پلیس فتا با جدیت در مقابل ترویج خشونت در فضای مجازی خواهد ایستاد.

 یکی از طرح های دیگری که با عنوان مقابله و مبارزه با اراذل و اوباش در دستور کار نیروی انتظامی قرار گرفته است، برخورد با این معضل در فضای مجازی است. طبق تحقیق های صورت گرفته مشخص شد که اراذل و اوباش در فضای مجازی فعالیت گسترده ای دارند اما تعداد آن ها هنوز زیاد نشده است و گستردگی آن ها به علت فالوورهای زیادی هست که دارند و در این مرحله نیروی انتظامی می تواند بر این معضل فائق آید. شماری از هواداران اراذل و اوباش که بیشتر افراد کم سن و سال و فاقد تحصیلات هستند اقدام به بازنشر اطلاعات و تصاویر مربوط به اراذل و اوباش می ‌کنند و باعث گستردگی آن شده اند.

 

سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا فاتب در این خصوص گفت:  طی چند روز گذشته نزدیک به 100 نفر دستگیر شدند که در فضای مجازی اقدام به ترویج خشونت می کردند. 

او افزود:  این افراد فرهنگ اوباش گری را در صفحات مجازی ترویج دادند که به دو گروه تقسیم می شدند. نخست خود اراذل و اوباش بودند و در فضای مجازی اقدام به قدرت نمایی و ایجاد ترس و وحشت کرده بودند.

سرهنگ داود معظمی گودرزی در خصوص سایر افرادی که در چند روز اخیر دستگیر شده اند، اظهار کرد:  دسته دوم افرادی بودند که تولید محتوا برای ترویج فرهنگ اراذل و اوباش می کردند و یا این مطالب را به صورت گسترده بازنشر می کردند.

این مقام انتظامی در پایان افزود:  پلیس فتا با جدیت در مقابل ترویج خشونت در فضای مجازی خواهد ایستاد و  با هر اقدام و عملی که امنیت روانی مردم عزیز را خدشه دار کند، برخورد خواهد کرد.

منبع:برنا

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍