کد خبر : 5750

در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل و هم‌وزن روندی نزولی را پشت سر گذاشتند. اما با توجه به بهبود روند معاملات در ساعت پایانی به نظر می‌رسد روند بازار فردا بهتر از امروز باشد.

بورس یکی انواع بازارها است.  بورس در ذهن بیشتر مردم به بازاری اشاره دارد که در آن خریداران و فروشندگان اوراق بهادار – مانند سهام – گرد هم می‌آیند حداقل سرمایه گذاری در بورس، می‌تواند نقش بسیار زیادی در رونق اقتصادی داشته باشد.یکی از مهمترین اهداف هر فرد در سرمایه گذاری کسب درآمد و سود از بورس است. سرمایه گذاری در بورس اگر همراه با هوش مالی و به صورت صحیح و آگاهانه باشد باعث سوددهی میشود

 

خبرداغ:استایل سحر قریشی با شلواری عجیب+عکس جنجالی

 

 در حالی که قیمت دلار در بازار از ۳۰ هزار تومان گذشته اما بازار سهام واکنشی به این افزایش قیمت نشان نمی‌دهد، هرچند که پیش‌بینی‌ها حاکی از پایان دوره اصلاح بازار سهام است و به نظر می‌رسد روند بازار سهام به سوی تعادل است.

البته به گفته کارشناسان، تعادل بازار سهام به این معنی نیست که بازار دیگر افت ندارد بلکه به این معناست که بازار فعلا حالتی تعادلی و شاخص کل نوسان دارد و در محدوده مثبت و منفی نوسان می‌کند. اما دیگر خبری از ریزش‌های سنگین دوره اصلاح نیست.

در جریان معاملات امروز بازار سهام در مقطعی که شاخص هم‌وزن مثبت شد امید به بازگشت روند صعودی شاخص کل قوت گرفت، اما در ادامه با افزایش عرضه در نمادهای بزرگ بازار سهام نزولی شد.

در جریان معاملات امروز بازار سهام گروه‌های خودرویی و بانکی روند مثبتی داشتند و حجم معاملات و ارزش معاملات این گروه نیز زیاد بود اما از طرفی گروه‌های فلزات اساسی و پتروشیمی‌ها روند خوبی در بازار سهام امروز نداشتند.

 

 

محدوده یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد در بازار سهام محدوده مقاومتی شاخص کل است و به نظر می‌رسد شاخص کل باید با تقاضای زیاد و روند صعودی قوی از محدوده‌های مقاومتی شاخص کل عبور کند و سیر صعودی بعد از عبور از این محدوده‌ها حاصل خواهد شد. همچنین فعلا بازار سهام به دلیل مشخص نبودن نتیجه انتخابات امریکا و شانس بیشتر بایدن در نظرسنجی‌ها نسبت به افزایش قیمت دلار واکنشی نشان نخواهد داد و به نظر می‌رسد فعلا باید صبر کرد.

 


خبرجنجالی:تتلو به خود لقب "خسروی آواز ایران" را داد!


 

اما با توجه به بهبود روند معاملات در نیم ساعت پایانی معاملات بازار سهام و جمع شدن بسیاری از صف‌های فروش به نظر می‌رسد روند بازار فردا بهتر از امروز باشد و تقاضا بتواند از عرضه در نمادهای شاخص‌ساز و کوچک برتری پیدا کند.

و در پایان ارزش معاملات خرد امروز بازار ۱۶۳۸۲ میلیارد تومان بود.

 

منبع:تجارت‌نیوز

 

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍