کد خبر : 5864

رحیم پور ازغدی گفت: شانس مردم ما را ببین که آن یکی میخواهد با آنجلینا جولی، خودشان دو نفری مشکلات جهان را حل کنند و این یکی، در پایان هشت سال حکومتش هنوز منتظر ترحم ترامپ و تعهد اوباما و امید جدیدش، جو بایدن است.

در یک نشست دانشجویی با حسن رحیم پور ازغدی، یکی از پرسشگران از وی در خصوص اظهارات جدید رئیس دولت سوال کرد. این دانشجو سوال خود را اینگونه مطرح کرد که حسن روحانی درمورد ۷سال عقب نشینی بی‌حاصل و پیاپی خود در برابر آمریکا و خضوع بی حساب و بی پایان در برابر غرب و امتیازاتی که از جیب ملت بدون مابازائی داد و با برجام نزدیک یک دهه از عمر جمهوری اسلامی را با وعده سراب، تلف کرد و هم چرخ‌های اقتصاد کشور را متوقف کرد و هم حقوق هسته‌ای ملت را بباد داد، و حال با تحریف تاریخ و برای توجیه خود، امام معصوم (ع) را متهم به سازش با ظلم میکند، چه پاسخی دارید؟

  

رحیم پور در پاسخ به وی گفت: این تنها پرسش بی پاسخ این سال‌ها نیست. پرسش‌های بسیاری در این سال‌ها وجود داشته است. اما درواقع، این وضعیت که امروز می‌بینیم، مزد ترس است. امروز همه جا و همه تیپ مردم، یکصدا شده اند که اعتماد به دشمن دین و دنیای مردم، عین نفسانیت و خلاف عقلانیت بود. شاید تنها دستاورد مفید، اما ناخواسته تجربه شکست خورده دیپلماسی این شیخ، همین باشد که برای تاریخ ایران می‌ماند.

اما وقتی نوبت به غارت دین مردم هم برسد، سکوت، حرام‌تر میشود. آنکه مذهب را فدای خود و دین را ابزار استفاده سیاسی کند از وجناتش پیداست که از روحانیت، تنها لباسش را دارد. حال آنکه پیش از این، روحانیت، به سوادش و به معنویت و روحانیتش بود. هر که به نام، روحانی است لزوما به صفت، روحانی نیست. شما درست میگویید. با وعده سراب، اقتصاد کشور را به اینجا رساندند. پیش تر، معیشت و دنیای مردم را برجامی کردند، حال نوبت به برجامی کردن دین مردم رسیده است.

اکنون لحظه‌ای بود که باید کمترین شجاعت مسئولیت پذیری را داشته باشند، و دیگر حریم پاک اهل بیت (ع) را به وهم و ترس خود نیالایند. اما این نخستین بار نیست که به امام حسن مجتبی (ع)، ستم میرود. نسبت سازش را اولین بار معاویه به ایشان بست تا خوارج و افراطیون را بر ایشان بشوراند. مظلوم بزرگ همه دوران‌ها، حسن بن علی (ع) است. شیعه حسن (ع)، آنست که عاقبت، چون حسن (ع)، بدست دشمن، به شهادت رسد و خون بالا بیاورد. تعجبی نیست اگر غرب باوران در وقت پاسخگویی، دین و دنیای مردم را قربانی کنند. من امثال قاسم سلیمانی را واجد روحانیت و اهل معنا میدانم و امثال حسن روحانی را فاقد آن.

مردم دارند تاوان توهم و وعده‌های چند سیاستمدار با ضریب هوشی پائین را میدهند که معلوم شد نه تنها مفهوم عزت و اقتدار ملی را نمیدانند بلکه سیاست بین الملل هم نمیدانند. پایان معامله با شیطان و اعتماد به وعده‌های او، به تعبیر قرآن، فحشای سیاسی و... میشود. الشیطان یعدکم الفقرو یامرکم بالفحشا، شیطان با ارعاب و تهدید و سپس وعده اقتصادی، ضعیفان را وادار به فحشا میکند. وضع مردم، در اقتصاد برجامی بد است. اما خوب شد که همه، همه ماجرا را با چشم خود دیدند.

 


خبرجنجالی:حرف های محبت آمیز پسر سفیر ایران به آناشید حسینی بعد از طلاق+عکس

 


 

در پایان ۸ سال مدیریت آرمان ستیزان، وقتی برای معلق زدن و طلبکار شدن نمانده، ضمن آنکه دیگر کسی هم پشت سرشان نمانده و با تخیلات و دروغهایشان تنها مانده اند. در سال‌های حاکمیت این ورژن از روحانیت، درجه اعتماد به لباس روحانیت بطرز بی سابقه‌ای تنزل یافت. اقتصاد برجامی و دیپلماسی ترس، در کنار دزدی‌های بی‌سابقه‌ای که این سال‌ها از بیت المال شد، ضربات سنگینی به دین ودنیای مردم زد.

اما نمی‌شود هربار پس از تجربه‌های بد، همه پرونده‌ها را سوزاند و دوباره بازی جدید شروع کرد. آنچه در این سال‌ها با اقتصاد مردم و عزت ایران شد، در تقابل مستقیم با عقلانیت بود. این دستاورد ملی، گران تمام شد، اما لازم بود یک باردیگر، همه توهمات و وعده‌های تسلیم طلبان که نه تنها آرمانگرا نبوده‌اند بلکه هرگز واقع‌بین هم نبودند، و این بار، پیش چشم نسل دهه هشتاد و نود هم محک بخورد و دیگر برای ابد در تاریخ پساانقلاب، بجای آب، سراب ننوشیم.

 


خبرجنجالی:حجاب نامتعارف افسانه بایگان سرمزار استاد شجریان+عکس


 

شانس مردم ما را ببین که آن یکی میخواهد با آنجلینا جولی، خودشان دو نفری مشکلات جهان را حل کنند و این یکی، در پایان هشت سال حکومتش هنوز منتظر ترحم ترامپ و تعهد اوباما و امید جدیدش، جو بایدن است.

 

منبع:رجانیوز

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

نظرات کاربران
 • ابی

  سلام وضمن عرض احترام خدمت شما استاد گرامی
  سوال من اینه چرا هررییس جمهوری که آمده تا الان در دور دوم یزید میشه

 • ناشناس

  به قول نماینده مجلس باید صد بار اعدامش کنند تا دل مردم خنکشه. (با رئیس جمهورقبلی)

 • ناشناس

  حاجی اگه کسی هست که مشکلات اقتصادی این مردم بدبخت تو حل کنه شما جایگزین نکنید خیانت کردید حرافی زیاد فایده ای نداره از اولش که روحانی اومد شم بر علیه این صحبت کردید

 • مهکیا

  باسپاس فراوان از استاد حسن رحیم پور،حرف دل مردم ایران را زدین،استاد بزرگوار،

 • ناشناس

  باسلام تمامی این حرف ها بی فایده س مملکت رو به باد دادن رفت...هشت سال هزاران شهید دادیم که یه وجب خاک دست بیگانگان نیفتد اما حال که میبینیم تمای گوشه وکنار مملکت وبه راحتی فروختن وپولشو خوردن تموم شد دلمون به چی خوشه خدا لعنت کنه این دولت دزد رو

 • حافظ

  حرفتون کاملاً درسته ولی کل نظام مشکل داره تو40سال گذشته باسیاست های غلط مردم ثروتمند ایران روز به روز فقیرتر وفاسدان وحامیانشان حریص تر

 • ناشناس

  ☺دنیا رو ببین روزگار ما شده روزگار خواجه فرزان وگربه
  ملوس درشکرستان، ای کاش مردمی نادان ونفهم بودیم چون آن موقع که نمیفهمیدیم جرات جسارت داشتیم اما حالا که میفهمیم جرات جسارت نداریم هرچه بیشتر میفهمیم جرات وشهامتمان کمتر میشود وهمه خوب میدانید که این نه به نفع مردم است ونه به نفع نامردمان
  ای نامردمان خود فروش ،وطن فروش وابسته به اهریمن
  این را نامردمان میهن فروش بدانند دنیا همیشه هم روی زر وزور و زیور و بمب وویروس نمچرخد وخدا جای حق نشسته است واین جز محالات است که پرچم راغیر از ما مردم رنج کشیده ودرد کشیده نه تنها در ایران بلکه مردم سر تاسر دنیا کس دیگری به امام حجه واگذار کند اللهم عجل لولیک الفرج

 • ناشناس

  غارت دین زمانیست که اموال و دارایی مردم را غارت کردید. امارات در یک قدمی شماست مرکز هسته ای خود را افتتاح کرد .عمان در آنسوی خلیج فارس است با کل دنیا مراوده دارد و کسی جسارت توهین به آنها را ندارد و....دنبال پاسخ قانع کننده باشید نه پاک کردن صورت مسله

 • ناشناس

  روحانی هم تموم میشه . موندم بعدش باید بدبختی کشور را بندازیم گردن کی . رییس جمهور جدید؟
  خانه از پایبست ویران است

 • ایرانی

  کسی که اعتراف میکند!
  افتخارمیکند!
  و به خود میبالد!
  که دکترای اسلام شناسی را از انگل ستان گرفته!!!
  شک نکنیدکه به اسلام،،ایران،،ولایت و...خیانت کرده!
  و خیانتی بزرگ!
  آیاجاسوسی برای دشمن خیانت نیست؟!
  خلاصه گویم که جرم خیانت،جاسوسی و...فقط اعدام است***
  اگراجرانشود!
  خیانت است به همه آرمان ها!!!!!
  و...

 • ناشناس

  در ایران قدیم به جای فعالیت وکار وتمرکز به پیشرفت فقط در فرهنگ ایران شعر تنها راه رسیدن به تفکرات اسلامی بود در حال حاضر نه تنها شعر بی رمغ جایگاهی ندارد بلکه یه عده با حرافی میخواهند نبض جامعه را به سمت وسوی بیراه هدایت نمایند و به هیچ وجهی نمی خواهند ایران در مسیر درست هدایت شود از روحانی بگذریم چون یک تجربه تلخ سیاسی رادامن زد وخود را مسخره عام وخاص کرد ولی سایر خواص ما هنوز در اردوگهای حزبی گرفتارند مردی باید با طرح وبرنامه سکولار وارد ارسه سیاسی ایران شود وبدون بی احترامی به قوانین اسلامی کشور را در ارثه جهانی خوب مدیریت نماید این یک تصور است که به هیچ وجهی امکان بروز آن منصور نخواهیم بود.

 • ناشناس

  با سلام محضر جناب دکتر رحیم پور ازغدی
  آیا شما نمی دانید که چه انباشت از سوالاتی که گذشتگان از جمله حاکمیت با ابزار اصولگرایان باید جواب میداد و نداد.
  تابه حال بیش از مثنوی هفتاد من کاغذ در خصوص نطارت استصوابی با خروجی ای که دارد و جمهوریت و دموکراسی نظام را تهدید و تحدید مینماید چرا آقایان پاسخ نداده اند.
  جناب دکتر تاکنون چه کسی پاسخ داده که یک ۹۸ ساله باید در گلوگاه نظارتی تایید صلاحیتها ،تائید انتخابات و تائید مصوبات مجلس نشسته آن هم با یارانی از یک تفکر و کاملا انتصابی یعنی چه مگر اعتقاد شما بغیر از ان است که همه حق دارند در حکومت نقش داشته باشند ؟پاسخ این را کدام بهش از حاکمیت باید بدهد که بیش از چهل سال از انقلاب میگذرد و هنوز برای یکبار هم پاسخی داده نشده است.
  جناب دکتر دلت در سایه بویژه در زمینه های سیاسی اقتصادی و فرهنگی چرا پاسخ نمیدهند.
  استاد عزیز اگر وضعیت فرهنگ جامعه این است چه کسی باید پاسخ بدهد فقط دولت و فقط وزارت ارشاد پس بفرمائید حوزه ها مساجد سازمان تبلیغات بسیج و سپاه شورای هماهنگی تبلیغات یادواره های با هدایت و مدیریت سپاه تلویزیون خارج از مدیریت اصلاح طلبان نمایندگان ولی فقیه در دانشگاهها نهادهای نمایندگی ولی فقیه در بسیاری و تقریبا همه دستگاههای دولتی و حاکمیتی چرا پاسخ نمیدهند.
  راستی جناب دکتر عزیزتر از جانم بفرمائید اگر مذاکره پس چی اگر میخواهید باز بگوئید مقاومت حالا خیل عظیمی از انقلابیون چند آتیشه با مجلس و قوه قضائیه ولایی با رهی همراه هستند همه اینها یکطرف دولت و بهتر عرض کنم قدرت در سایه طرف دیگر انشاا.. گل و بلبل در انتظار است و بسیار نزدیک.گر کمتر از یک سال صبر کنی ز غوره حلوا سازی.

 • ناشناس

  سلام و درود خدا بر شما حرف انصاف و حساب را شما زدید بدون تعصب چه روحانی می خواد باشه چه احمدی نژاد

 • ناشناس

  مردم در بدبختی وتورم وحشتناک راضی بمرگ هستن یکعده هم نشستن و از تسلیم و ستیز با غرب حرف میزنن وجالبه حرف خودشان را به ملت ربط میدن یک نگاه به وضع مردم بکنید بعد اینجوری بگید
  دیگه خسته شدیم این چه زندگیه برا مردم درست کردید

 • مرتضی مهراد

  واقعا دیگر نمیشود به گفتار قول و تعهدات هیچ یک مسئولین
  و سر سردمداران گشود اعتماد و اعتبار داد گوشمان پر پر شده از این حرفها پوچ تو خالی

 • ناشناس

  سلام آقای ازغندی چون شهید سلیمانی حضور ندارند چنین حرف می زنید ؟ مگر آقای روحانی منتظر بایدن هستند که چنین سخنانی را بیان می کنید شما هم لطفا با عقل و شعور مقابله نکنید.

 • سعید

  به قول معروف به روباه گفتند شاهدت کیه گفت دمم
  جوابی که ایشان به این دانشجو داده در واقع همان سوال بوده که این استاد فقط بر آن مهر تایید زده وطبق معمول به این بهانه خصومت و ضدیت خود با دولت راتکرار نموده چون خود آقای رحیم پور هم اگر کمی انصاف داشته باشد می‌داند مشکل کشور در جای دیگری است و خانه از پایبست ویران است

 • ناشناس

  اهانت های مجتبی ذوالنوری نشانه این است که ذوالنوری کاسه داغتر از آش شده است و وظیفه قوه قضائیه را بعهده میگیرد .

 • ناشناس

  درود به شرفت

 • ناشناس

  آخر رذالت وپستیست که این آقا درباره احمدی نژاد اینطور حرف میزند خود ایشان چندبار خودش رو در معرض رای و نظر مردم قرار داده؟؟؟؟
  دکتر احمدی نژاد پیامش واضح و روشن بود اینکه ایشان اینطور تحریف میکند علتش واضح است مردم هرچه کشور ضربه خورده از ایشان و همفکرانشونن

 • ناشناس

  استاد عزیز
  شما راهکار دیگری به نظرتون می رسه، بفرمایید، دلار ۳۲۰۰۰ هزارتومانی گویای همه چیز هست. منتها خودتان زدید به کوچه علی چپی، درکتون می کنیم، ترس تون برای شکست ترامپ و احیای برجام توسط بایدن و محبیوبیت دوباره روحانی و تفکر اصلاح طلبی در بین مردم هست.

 • سیاهکلی

  جناب سخنران.. به عمل کار برآید ب سخنرانی نیست. بیرون گود هستی میگی لنگش کن.! 40 سال کی خوب بوده؟؟ تسخیرکنندگان سفارت فرزندانشان درکشوربقول شما دشمن چکار میکنن؟ آیا کشورچین کمونیست دوست است؟ کشورداری به حرف نیست کم حرف بزن. بیا مدیر اجرایی شو ببین چکارمیکنی.. خستتتتتته و حیران شده ایم

 • ناشناس

  مملکت را بدن این یکی حسن اداره کند ببینیم چند مرد حلاج است.

 • عباس

  سلام آقای رحیمت شما که بیست سالی درتلویزیون سخنرانی میکنی دوباره هرمنبری حتما پولی دریافت میکنید چه گلی برشمردم زید و یک سوال بفرمائید از سی سال قبل تاکنون هرکس رئیس جمهورشان بیسواد وخایین ازکاردراومده

 • مهدی

  بابا چرا نمیفهمید کرم خرما تو خود خرماست ..مردم مارو اینجور بار اوردن که انسانیت رو از یاد بردن و هر کس به فکر جیب خودشه به قیمت خون دیگران ..کدا از ریشه و بن خرابیم

 • رضا

  احسنت به حسن، البته رحیم پور، نه روحانی

 • ع-الف

  خیلی حرف های مفت و بیجا گفته که بدون تحقیق جواب بیجا داده ،
  مگه چشم نداره که این همه مشکلات را ببینه نمی فهمه که بیماری کرونا، دنیای قدرتمند زورگو را هم از پا در آورده، نمی بینه اگر یک صدم این همه توطئه هایی که امثال ازغدی و نامزدهای دیگه درست می کنند،اگر زمان محمود احمدی نژاد ملعون بود، با پول نفتی که بیش از همه تاریخ کشف نفت بوده،همان مردک ده قلو می زایید واقعا باید تاسف خورد به این سیاست بازان بی خردی که بجای یاری رسانی برای حل مشکلات مردم و کشور،چوب لای چرخ امور کشور وملت ایران اسلامی شده اند
  ازغدی نادان بس کن جیره خوار

 • مرادی

  دیواری کوتاه از روحانی پیدا نکردید . مملکت سالیان سال است زخمی شده و کم کم زخماش بیشتروبیشترشد اگه جای روحانی کسی دیگه بود ک از این هم بدتر میشد عده ایی فقط حرف خوب میزننداما راهکار بلد نیستن با همه سر جنگ داریم فکروذکرمون شده شاخ شو نه کشیدن غافل از اینکه چنین روزهایی سختی پیشروداریم

 • علی

  انتظار نداشتم رحیم پور به احمدی نژاد تیکه بزنه با اینکار معلوم می شود او هم دنبال منافع خودش است ومرد عادلی نیست نظرم راجب ایشان عوض شد

 • ناشناس

  رحیم پور برو غاز بچرون.... چرا همه تو این کشور شده اند سیاست مدار.... بذارید رئیس جمهور منتخب مردم کار قانونی خودش را انجام دهد.... هر بیسوادی که نباید وارد سیاست شود

 • ناشناس

  خوب شد دیدیم حالا که ما بدبخت شدیم زنان مملکت به کثافت کشیده شدن مردای ایران نابود شدن جوونا نمیتونن ازدواج کنن شیخ الان مردم دیگه خدا رو هم به زور باور دارن و باعثش شما و امسال شما هستید همه تون از یک ایل و تبارید یکی تون اونجور میگه اون یکی جوری دیگه ما دیگه نمیدونیم حرف کی راست حرف کی دروغ فقط میخوایم چیزا ارزون بشن که جلو زن و بچه هامون شرمنده نشیم دین برا خودتون آدم فقط بایدانسان باشه دین مذهب چیزی هستش فقط برای حکومت کردن انسانیت بالاترین دین هستش که متاسفانه شما ها هیچ کدوم اون رو ندارین سیر از گرسنه خبر نداره سوار از پیاده

 • ناشناس

  حالا نه به این شوری ولی درست فرمایش کرد

 • ناشناس

  اقای رحیمی اینها را همه میدانند نتیجه چه میشود؟
  من دزدی را بگیرم ودر مقابل همه هی بگویم این دزد است، این بسیار ادم بی رحمی است، بعد ولش کنم بره باز بکارش ادامه بده که نشد حرف حساب... ملت ایران به فلاکت افتاده اند. اقا بس است همدیگر را افشا گردن. همه همه چیز را میدانند. کدام ریس جمهور امده بهتر از قبلی کار کرده؟ نفر بعدی بدتر از میشود، میدانی چرا چون جوابگوی کارهایشان در پیشگاه ملت نیستند، نمیشوند، ونخواهند شد

 • نادر

  باسلام به استاد محترم شما وامثال شما بودید ازهمان رئیس قبلی حمایت می کردید چطور این همه ملت که رای دادنند نفهمیده شورای نگهبانی که صلاحیت داده ندانسته رفسنجانی حاتمی احمدی نژاد روحانی وهر رئیس جمهوری که بیاید شما همین حرفها میگویید وعدای نا اهل هم برات هورا میکشنند تازه اگه خودت بودی نصف این کا رها نمیتونستی بکنی چونکه حرف زدن راحته وشما استادی

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍