کد خبر : 5915

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: حدود 100 دانش‌آموز بر اثر کرونا فوت کردند اما دلیل اوج گرفتن کرونا در کشور به دلیل این مسائل نیست بلکه مردم در طول روزها و هفته‌های گذشته پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکردند.

همایون سامه‌یح نجف آبادی عضو کمیسیون بهداشت مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت نیوز،  درباره میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس اظهار داشت:‌ بچه فقط به مدرسه نمی‌رود که درس بخواند این در حالی است که دانش‌آموزان با حضور در کلاس‌ها ضمن یادگیری علم مسائل تربیتی و فرهنگی را می‌آموزند.
 

خبرجنجالی:

 آخرین صحبت های قربانی چالش مومو حواشی این داستان را بیشتر کرد/وی به خوکشی اش اعتراف کرد+فیلم


 

وی افزود:اسم وزارت آموزش و پرورش به معنای توأمانی آموزش، پرورش، تربیت و یادگیری است و تنها نمی‌توان به دانش‌آموزان درس داد اما نسبت به  مسائل زندگی در اجتماع و برقراری ارتباط با دیگران بی‌تفاوت بود. لذا این مسائل به صورت مجازی یاد داده نمی‌شود. 

 
نماینده کلیمیان در مجلس یازدهم تصریح کرد:‌اگر نتوانیم کلاس‌های حضوری را برای دانش‌آموزان برگزار کنیم آنها نمی‌توانند بایدها و نبایدها را در جامعه یاد بگیرند.
 
سامه‌یح خاطرنشان کرد: با کلاس‌های مجازی فقط دانش‌آموز کامپیوتر و تلفن همراه را روشن کرده و به شیطنت کودکی‌اش می‌پردازد و مدام حواسش به اطراف است وعملا تمرکزی بر درس ندارد و حتی معلم هم بر مسائل کلاس درسش متمرکز نیست.
 
وی گفت: حدود 100 دانش‌آموز بر اثر کرونا فوت کردند اما دلیل اوج گرفتن کرونا در کشور به دلیل این مسائل نیست بلکه مردم در طول روزها و هفته‌های گذشته پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکردند.
 
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: وزیر آموزش و پرورش اوایل شهریور از برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری در کمیسیون بهداشت خبر داده بود ولی هفته اول شهریور به یک باره به مدیران ابلاغ کردند با هر کسی که کلاس‌های حضوری را برگزار کند برخورد توبیخی خواهد شد.
 
سامه‌یح افزود:‌الحمدالله کرونای دانش‌آموزان ضعیف است ولی این امکان وجود دارد که ویروس به پدر و مادر و اعضای خانواده از طریق آنها منتقل شود و این در حالی است که رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس از سوی دانش‌آموزان با  توجه به جنب و جوش زیاد آنان امکان پذیر نیست.

 

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍