کد خبر : 6090

عضو کمیته ملی مقابله با کرونا توصیه کرد مردم به اخبار دلهره‌آور درباره کرونا توجه نکنند؛ چراکه سبب تضعیف سیستم ایمنی بدن می‌شود.

کرونا یکی از جدیدترین بیماری هایی است که تا به امروز وجود داشته است.کرونا که به آن کووید19 نیز می گویند تا به امروز هزاران قربانی داشته است که البته با تلاش داشمندان به کشف واکسن برای از بین بردن کرونا امیدوار هستیم.کرونا نخستین بار از کشور چین شیوع پیدا کرد.


خبرجنجالی:دریده شدن نوزاد بی پناه توسط سگ ها در بیابان های اصفهان!+عکس غم انگیز


زمانی که برای نخستین بار ویروس کرونا در جهان شیوع پیدا کرد، برخی از دانشمندان آن را تنها یک بیماری مرتبط با ریه‌ها می‌دانستند؛ با این حال، گذشت زمان نشان داد کوویدـ‌۱۹ فراتر از سیستم تنفسی می‌تواند به‌راحتی به سایر اندام‌های بدن حمله کند و عوارض جبران‌ناپذیری را بر مبتلایان تحمیل کند.

بر همین اساس برخی از محققان و دانشمندان خارجی بر این باور بودند که کرونا می‌تواند مردان را عقیم کند و همین موضوع هرچه بیشتر سبب ایجاد اضطراب در بین افراد شد.

در این زمینه مسعود مردانی، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: اینکه بگوییم ویروس کرونا می‌تواند موجب عقیم شدن مردان و اثرگذاری بر اسپرم باشد چنین مطلبی صحت ندارد و کرونا هیچ تأثیری در قدرت باروری مردان نخواهد داشت.

وی افزود: نباید به شایعه‌ها در مورد این بیماری توجه کرد، این بیماری به هیچ عنوان مردان را عقیم نمی‌کند.عضو کمیته ملی مقابله با کرونا البته توصیه کرد که توجه به شایعات مخرب و دلهره‌آور می‌تواند سیستم ایمنی افراد را تحت تأثیر قرار دهد و این همان نکته‌ای است که بارها کارشناسان بهداشتی و کادر درمان درباره آن هشدار داده‌اند.

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍