کد خبر : 6103

استاندار اردبیل با اشاره به سیر صعودی کرونا در استان گفت: متاسفانه در موج جدید بیش از 50 درصد مبتلایان به کرونا خانم‌های خانه‌دار هستند.

اکبر بهنام جو در جلسه ستاد مدیریت کرونای استان اردبیل عنوان کرد: آخرین وضعیت کرونا در استان سیر صعودی را طی می‌کند و در صورت تداوم این روند، شرایط خطرناک و سختی را برای کادر درمانی و پرستاران زحمتکش به دنبال خواهد داشت.​


خبرجنجالی:رقص گلشیفته فراهانی با پوشش نامناسب لورفت+عکس

 


وی با اشاره به اینکه شهرهای اردبیل، مشکین شهر و پارس آباد همچنان وضعیت ثابت دارند، گفت: وضعیت شیوع کرونا در اکثر شهرهای استان اردبیل همچنان قرمز است و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیش از پیش توصیه می شود چرا که سلامت مردم برای ما از همه چیز مهمتر است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه ما علاوه بر تامین امنیت و سلامت مردم باید به فکر اقتصاد و رفاه آنها نیز باشیم، اذعان کرد: کارکنان دولت و مسئولان باید بیش از هر شهروند دیگری پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند که متاسفانه گاهی مواقع با کم توجهی از حساسیت موضوع کاسته می شود.

بهنام جو با تاکید بر اینکه اطلاع رسانی و آگاهی دهی به مردم به‌صورت شفاف می‌تواند در امر خدمات دهی یاریگر کادر درمانی باشد، تصریح کرد: مردم باید از وضعیت اسفبار این ویروس منحوس مطلع شده و تذکرات لازم نیز به آنها داده شود و همچنین مقابله با شرایط عادی سازی باید از ادارات شروع شود.

وی ادامه داد: روزهای تعطیل محدودیت ورود مسافران برای شهرهای گردشگری با نظارت کامل اعمال شود.

رئیس ستاد پیشگیری از کرونای استان اظهار کرد: گاهی مواقع تعطیلی‌ها باعث افزایش تعداد مسافران در استان می شود، گرچه ما نمی‌خواهیم اصناف تعطیل شوند اما باید این صنوف هم رعایت حال بقیه مردم و هم استانی ها را بکنند.

استاندار اردبیل ادامه داد: رستوران‌ها و قهوه خانه‌ها با رعایت پروتکل بهداشتی و با ظرفیت حداکثر ۴۰ درصد فعالیت کنند و با نظارت کافی عروسی ها به جای اینکه در خانه‌های کوچک و یا چادرهای محلی برگزار شود می‌تواند با ظرفیت حداکثر ۳۰ درصد با تعهد صاحب تالار و رستوران انجام گیرد.


خبرداغ:سه دسته از شغل ها از فردا ممنوع الکار شدند!


بهنام جو با اشاره به اینکه تبلیغات محیطی و نصب بنرها از سوی شهرداری باید برای مردم نمود عینی پیدا کند، گفت: گاهی برخی از مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی سهل انگاری می کنند و رعایت موارد توصیه شده بهداشتی در نانوایی ها، مطب ها، تاکسی ها و سطح شهر ضعیف جلوه می کند و این مسایل باعث برپایی دورهمی های خانوادگی و برخی از میهمانی‌ها شده و این امر باعث شده بیش از ۵۰ درصد مبتلایان خانم های خانه دار اعلام شود.

وی استفاده از ظرفیت پایگاه های محلات جهت کنترل و تذکرات لسانی بهداشتی و امر و به معروف را یادآور شد و گفت: تولید ماسک و مواد ضد عفونی در استان زیاد است اما باید فرهنگ سازی چگونگی استفاده در شهرها و روستاها انجام شود.

بهنام جو با بیان اینکه کانون اصلی اپیدمی تجمعات هستند، افزود: حداقل کاری که مردم می توانند با کادر درمان همکاری کنند این است که شستن دست و ضدعفونی، زدن ماسک، رعایت فاصله قانونی ۲ متر و تهویه کامل محل های بسته را فرهنگ سازی کنند.

استاندار اردبیل همچنین در رابطه با حضور دانش آموزان در مدارس گفت: آموزش و پرورش یک آمار دقیق در رابطه وضعیت مدارس و دانش آموزان در شهرها و روستاها احصا کند و اینکه از ۴۳ بستری مدارس تنها ۹ مورد مثبت اعلام شده است، به نسبت تعداد دانش آموزان آمار پایینی است اما باید کاملا حساب شده عمل شود.

وی افزود: حضور دانش آموزان کلاس اولی در هفته ۲ روز به مدت ۲ ساعت با رضایت خانواده ها ضرورت دارد و احساس نیاز رفع اشکال در سایر مقاطع هم با مدیریت روسای مدارس انجام می شود.


خبرجدید:شرایط دریافت وام 50 میلیونی برای بازنشستگان


در این جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشکی، مدیرکل آموزش و پرورش، فرماندار مشکین شهر و رئیس شبکه بهداشت استان گزارش کلی از اخرین وضعیت کرونا در حوزه تحت مدیریت خود ارایه کردند.

منبع:رکنا

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍