کد خبر : 6215

خانواده ایرانی در مهاجرت به اروپا با غرق شدن قایق مهاجران کشته شدند. اجساد 4 عضو خانواده سشردشتی کشف شده اند و از جنازه کودک 15 ماهه خبری نیست.

 گفته می‌شود رسول ایران‌نژاد ۳۵ ساله، همسرش، شیوا محمدپناهی ۳۵ ساله، آنیتا ایران‌نژاد ۹ ساله و آرمین ایران‌نژاد ۶ ساله در این حادثه جان باخته‌ و اجسادشان کشف و شناسایی شده و فرزند ۱۵ ماهه آنها همچنان مفقود است.

 


خبرجنجالی:یک فعال مجازی به طرز بی ادبانه ای کارگر یک رستوران را مورد تمسخر قرار داد+فیلم ناراحت کننده


بنابر گزارش‌ها، رسول ایران‌نژاد در این حادثه غرق شد، و همسر و دو فرزند خردسال پنج و هشت ساله آنها‌‌ در اثر  ایست قلبی  جان باختند و تلاش برای احیای آنها موفقیت آمیز نبود.

در همین حال، چند نهاد حامی پناهجویان گفته‌اند که مرگ دو  کودک  و دو  بزرگسال  در جریان غرق شدن قایق حامل مهاجران در کانال مانش باید برای صاحبان قدرت به "زنگ‌ بیدارباش" تبدیل شود. موسسه نجات کودکان هم گفته "کانال انگلیس نباید به  گورستان  کودکان تبدیل شود".

روز گذشته،  قایق  حامل پناهجویان در حین عبور از کانال مانش در آب‌های بین  فرانسه و بریتانیا  غرق شد.

۱۵ نفر دیگر از سرنشینان هم که گفته می‌شود ایرانی بودند به  بیمارستان  منتقل شده‌اند و گمان می‌رود دو نفر دیگر نیز در  دریا  گم شده‌ باشند.گفته می شود که " غرق  شدگان پنج عضو یک خانواده  سردشتی  بودند".

دادستان شهر دانکرک فرانسه تحقیقات درباره علت  غرق شدن  این کشتی را آغاز کرده است.

این سازمان گفت ایجاد یک سیستم جدید که به پناهجویان اجازه می‌دهد از خارج از مرزهای خود به  بریتانیا  پناهنده شوند، "به گذرگاه‌های دریایی ترسناک و پر خطر پایان می‌دهد و از بروز فجایع این چنین جلوگیری کند".

قایق غرق شده در حدود دو کیلومتری ساحل فرانسه به طور اتفاقی توسط یک  قایق بادبانی  در حال عبور در ساعت ۹:۳۰ صبح به وقت محلی شناسایی شد و موضوع بلافاصله به اطلاع مقام‌های فرانسوی رسید.

در عملیات نجات و جستجو چهار فروند شناور فرانسوی، یک فروند بالگرد بلژیکی و یک قایق ماهیگیری فرانسوی شرکت داشتند اما زمانی که تیم های امداد و نجات رسیدند، قایق پناهجویان غرق شده بود.


خبرداغ:حمله ی تند بادیگارد جنیفرلوپز به حسن روحانی+فیلم جنجالی:


کانال مانش، بین فرانسه و بریتانیا یکی از پر رفت و آمدترین آبراه‌های جهان است و عبور از آن با شناورهای کوچک به خصوص در فصل زمستان و روزهایی که دریا توفانی است، بسیار خطرناک است.

منبع:رکنا

ارسال نظر

نظرات کاربران
  • ناشناس

    چه غمناک 😞