کد خبر : 6319

وزارت آموزش‌وپرورش در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: منظور از صحبت‌های پخش شده وزیر آموزش و پرورش به‌هیچ‌وجه جامعه معلمان کشور که در شرایط کرونا تمام تلاش خود را برای استمرار جریان آموزش انجام دادند، نبوده است.

به گزارش ستاره پارسی :


 

این وزارتخانه امروز - شنبه - در این اطلاعیه‌ با یادآوری سخنان محسن حاجی میرزایی در نشست مشترک با مدیران کل و معاونان آموزش‌وپرورش استان‌های کشور تاکید کرد: مدیران در زمان شیوع کرونا و شرایط تحریم‌ها که برای همه بخش‌های جامعه مشکلاتی ایجاد کرده، قبول مسوولیت کرده‌اند تا به دانش آموزان، معلمان و خانواده‌ها خدمت کنند؛ بنابراین باید با تمام توان به خدمتگزاری به جامعه اقدام کنند و کاستی‌ها و کمبودها نباید مانعی برای کار کردن آن‌ها باشد.

خبرجنجالی:دفاع اکبر عبدی از دانش آموزان رودباری/اکبر عبدی چه خواسته ای از وزیر داشت؟

در این اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش افزود: در شرایط کرونا و تعطیلی مدارس، این وزارتخانه با برنامه‌ریزی شبکه شاد را ایجاد کرد، آموزش‌های تلویزیونی و بسته‌های آموزشی برای استمرار فعالیت‌های آموزشی را در  شرایط حضور نیافتن دانش آموزان در مدارس فراهم کرده است و مدیران با استفاده از امکانات شبکه شاد می‌توانند با دورترین مناطق ارتباط داشته باشند و به‌طور لحظه‌ای از آخرین شرایط مجموعه تحت مدیریت خود باخبر باشند و برای ارتقا آن برنامه‌ریزی کنند.

به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در ادامه این اطلاعیه با تاکید بر تلاش‌های معلمان در شرایط کرونا برای استمرار جریان آموزش آمده است: در این شرایط معلمان با استفاده از امکاناتی که در دسترس دارند بهترین خدمات را به‌نظام آموزشی کشور ارائه داده‌اند و شاهد فداکاری‌های آنان در زمینه‌های مختلف بوده‌ایم که ضرورت این اقدامات مسوولانه و خلاقانه مستندسازی و معرفی شود و مدیران نیز باید با همین نگاه؛ متعهدانه به‌نظام تعلیم و تربیت خدمت کنند و با خلاقیت خلق فرصت کنند.

در این اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: سخنان وزیر آموزش‌وپرورش در نشست مشترک با مدیران کل و معاونان آموزش‌وپرورش استان‌های کشور خطاب به مدیرانی که در این جلسه شرکت کرده‌اند بوده است و بر این موضوع تاکید داشته که دشواری‌ها و کمبودهایی که در مسیر اجرای شایسته مسوولیت‌ها و اراده آنان خللی ایجاد نکند و از تمام ظرفیت خود برای تعیین دسترسی همه دانش آموزان به آموزش با کیفیت استفاده کنند.

وزارت آموزش و پرورش در این اطلاعیه خاطرنشان کرد: منظور از صحبت‌های پخش شده در این نشست به‌هیچ‌وجه جامعه معلمان کشور که در شرایط کرونا تمام تلاش خود را برای استمرار جریان آموزش انجام دادند، نبوده است. در صورتی که سخت کوشی، مسئولیت پذیری و خلاقیت معلمان در شرایط بسیار دشوار کرونایی موجب بالندگی و افتخار کشور است.

این وزارتخانه از مدیران ارشد آموزش و پرورش خواست تا با نگاه به فداکاری‌های معلمان در استمرار جریان آموزش در شرایط سخت ناشی از کرونا و تحریم‌های ظالمانه؛ با خلاقیت خلق فرصت کنند.

به گزارش ایرنا، روز گذشته این بخش از فیلم ویدئویی سخنان وزیر آموزش و پرورش در فضای مجازی منتشر شد که «حقوق دریافتی به این معناست که ما این خدمت را کامل ارائه می‌کنیم بنابراین هرکسی قبول ندارد نباید پای آن قرارداد را امضا کند و کسی که قرارداد را امضا کرد یعنی به هیچ عامل دیگری ربط ندارد».

حاجی میرزایی در بخش دیگری از سخنان خود در این فیلم ویدئویی گفت: «به طور مثال اگر کسی بد یا خوب رفتار کرد، حقوق ما را دیر یا زود یا کم و زیاد دادند هیچ معیار نیست، چون پذیرفتید و می‌توانید نپذیرید، کسی ما را مجبور نکرده است».

وی همچنین افزود: «اگر نمی‌توانیم زیر بار این مسوولیت قد علم کنیم کنار بکشیم، وارد بازی بزرگی شده ایم و خواسته و ناخواسته زیر برگه مهمی را امضا کرده ایم».

برخی کاربران فضای مجازی پس  از انتشار این ویدیو نسبت به صحبت های وزیر آموزش و پرورش واکنش نشان دادند. این در حالی است که این سخنان در نشست مشترک با مدیران کل و معاونان آموزش‌وپرورش استان‌های کشور خطاب به آنها بوده است.

حاجی میرزایی امروز با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: متاسفانه گفت و گوی من با معاونان و مدیران کل برای به کارگیری همه توان برای خدمت به نادرست خطاب به معلمان و حقوق آنان تلقی شده است.

وی در بخش دیگری از این پیام افزود: سخت کوشی و خلاقیت معلمان در شرایط دشوار کرونایی موجب بالندگی و افتخار ایران است.

منبع:ایرنا

ارسال نظر

نظرات کاربران
  • ناشناس

    آقای وزیر محترم بخدای احد وواحد اگه حرف نزنی سنگین تری هر وقت صحبتی میکنی همانند اینه که دشت ودمنی را که پاک و طاهر مانده بود مورد عنایت سخیفانه خود قرارمیدی پس لطفا سکوت کنید شاید مورد لطف خداوند قرارگیری ای کاش گیرنده ای بود که جواب دندانشکنی بتو واعوان انصارت بدم تادمتان راسرکولتان بگذارید وابینهمه این مردمانیازارید