کد خبر : 6536

احمدرضا عابدزاده برای چندمین بار زانوی پای چپ خود را به تیغ جراحان سپرده است و بعد از چند روز بستری شدن در بیمارستان امروز به خانه اش بازگشته است.

احمدرضا عابدزاده زادهٔ ۴ خرداد ۱۳۴۵ است. احمدرضا عابدزاده زاده آبادان است. احمدرضا عابدزاده دروازه‌بان سابق تیم ملی فوتبال ایران، و مربی لیگ برتر خلیج فارس است و احمدرضا عابدزاده بیشتر دوران ورزشی خود را در باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران، به عنوان دروازه‌بان و مربی دروازه‌بان‌ها سپری کرد.احمدرضا عابدزاده فوتبال خود را در سال ۱۳۶۰ از تیم هلال احمر اصفهان شروع کرد سپس به تیم تام اصفهان منتقل شد و در سال ۱۳۶۲ موفق به کسب عنوان قهرمانی اصفهان با این تیم شد و در سال ۱۳۶۴ به تیم جوانان اصفهان دعوت شد.

دروازه بان نامدار تیم ملی کشورمان که در آسیا یکی از بهترین ها بود این روزها به عنوان یک پیشکسوت ورزشی مورد توجه می باشد. عقاب آسیا برای چندمین بار تحت جراحی قرار گرفته است.

احمدرضا عابدزاده، سنگربان فراموش‌نشدنی فوتبال ایران در دوره خاطره‌انگیز بازیگری‌اش مصدومیت‌های متعددی را تجربه کرد. ۲۳ دی ماه سال ۸۴ بود که عابدزاده رسماً کفش‌هایش را آویزان کرد. در واقع مشکلات جدی و درد زانوهایش دیگر اجازه نمی‌داد او به بازیگری ادامه دهد.

 

جدیدترین آسیب‌دیدگی عابدزاده سال ۷۲ در جریان بازی تیم ملی کشورمان برابر چین‌تایپه رخ داد. در آن مقطع پزشکان امید بسیار کمی داشتند که سنگربان محبوب تیم ملی بتواند به میدان برگردد اما او یک سال بعد به میدان بازگشت، البته به عنوان دروازه‌بان پرسپولیس!

زانوی پای راست عابدزاده چهار مرتبه تحت جراحی قرار گرفته است و زانوی پای چپ عقاب صبح روز پنج‌شنبه برای ششمین بار تحت جراحی قرار گرفت. آخرین بار سال ۹۴ بود که عابدزاده تحت جراحی قرار گرفت تا استخوان‌های اضافه از زانویش بیرون کشیده شود.

 جراحی اشتباه یا شاید هم عوارض آن جراحی مصدومیت شدید در دهه ۷۰ باعث شده زانوهای مرد دوست‌داشتنی فوتبال ایران هرچند سال یک‌بار استخوان اضافه تولید کند.

در عکس‌هایی که بعد از جراحی عابدزاده منتشر شده یک قوطی شیشه‌ای در دست راست او می‌بینید که داخل آن استخوان‌های خارج شده از زانویش قرار دارد و پزشکان در حیرت مانده‌اند که او چگونه با این حجم مشکل در زانو و درد آن در ماه‌های گذشته راه می‌رفته و در باشگاه ورزش می‌کرده است.

خبرجدید:جو بایدن در توییتر با جمله ای جنجالی ترامپ را نابود کرد!+عکس

ماه قبل با شدت گرفتن درد زانو و تورم، عابدزاده از متل قو به تهران برگشت و نزد پزشک متخصص رفت. پس از معاینه و گرفتن‌ MRI تشخیص داده شد انجام جراحی الزامی است و پس از هماهنگی‌های صورت گرفته و لزوم رعایت حداکثری مراقبت از بیمار در شرایط کرونایی جامعه او چهارشنبه شب به بیمارستان رفت و پس از بستری شدن ساعت ۵ صبح به اتاق جراحی منتقل شد.

عابدزاده صبح پنج‌شنبه در کلینیک آرمان توسط دکتر کیهانی تحت جراحی قرار گرفت و بعدازظهر دیروز مرخص شد تا در منزل به استراحت مطلق بپردازد. خوشبختانه حال عمومی عقاب آسیا خوب است، البته برای انتقال به خانه از ویلچر استفاده کرد.

امیر عابدزاده در این دو روز چند بار به صورت تصویری با پدرش تماس گرفته و پیگیر احوال او بوده است. امیر در اوج مسابقات تیمش در لیگ پرتغال نمی‌توانست به تهران سفر کند. عابدزاده که فعلاً تمایلی برای انجام مصاحبه ندارد از تمام کسانی که پیگیر احوالش بودند تشکر کرد و به نظر می‌رسد ظرف دو هفته آینده به مرور فعالیتش را بدون کمک ویلچر یا عصا آغاز کند.

یکی از تکراری ترین اتفاقات زندگی احمدرضا عابدزاده، عمل زانوی این اسطوره فوتبال ایران است و عقاب آسیا آن قدر زانوی پای خود را جراحی کرده که حساب آن از دست خودش هم در رفته است.

 

 

عابدزاده که سالهاست با مشکل زانویش زندگی می کند، صبح روز پنجشنبه هفته گذشته، یکبار دیگر زانوی پای چپ خود را به تیغ دکتر کیهانی سپرد تا استخوان های اضافه را از آن خارج کند. او بعد از عمل جراحی ضمن تشکر از دکتر کیهانی از همه کسانی که پیگیر حالش بودند هم تشکر کرد.

بعد از عمل موفقیت آمیز جراحی زانوی پای چپ عقاب آسیا، امیر عابدزاده در تماس تصویری با پدرش، جویای حال او شد و بعد از آن که متوجه شد عمل جراحی احمد رضا موفقیت آمیز بوده با خیال راحت به تمرینات ماریتیمو رفت.

البته امیر قبل از جراحی هم در جریان همه مسائل قرارداشت و پیگیر وضعیت پدر بود. عابدزاده که این روزها یکی از بهترین دروازه بانان لیگ پرتغال است، در درون دروازه ماریتیمو درخشان ظاهر شده و با عملکرد خود، باعث مقایسه خودش با پدرش در رسانه های پرتغالی شده است.

احمدرضا عابدزاده باید چند روزی دوران نقاهت خود را پشت سر بگذارد تا پس از آن بتواند به انجام تمرینات بدنسازی و آمادگی اش بپردازد. گفته می‌ شود تا حالا حدود ۹جراحی روی زانوهای عابدزاده انجام شده است

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍