کد خبر : 6910

قیمت دلار صرافی ملی در روز چهارشنبه حدود ۳۰۰ تومان دیگر ارزان شد و به ۲۵۶۲۰ تومان رسید. در بازار آزاد نیز با ۵۰ تومان ارزانی به ۲۶ هزار و ۵۰ تومان در امروز رسید. آیا این کاهش قیمت فردا هم ادامه دارد؟

 برای بازار ارز در 29 آبان ماه به نظر می‌رسد دو دسته عوامل ارزانی و گرانی دلار وجود دارد.

 


خبرداغ:علی صادقی از همسر زیبایش رونمایی کرد+عکس دیده نشده


 

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد «سید محمود علوی»، وزیر اطلاعات ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

طبق انتشار اولین آمارها از بودجه سال 1400 میزان فروش نفت ایران در سال آینده 35 درصد کاهش خواهد داشت و نرخ ارز در لایحه بودجه سال آینده ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

همچنین امروز رئیس جمهور با بیان اینکه به یک سوم جامعه برای چهار ماه یک بسته کمک معیشتی اعطا خواهد شد، گفت: افرادی که مشمول این کمک خواهند شد در ماه آذر، دی، بهمن و اسفند ماهانه به ازای هر نفر ۱۰۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد.

هرکدام از این سه خبر شاید به نوعی طرف تقاضا در بازار ارز را به دلایلی از جمله پیش‌بینی رشد نقدینگی تحریک کند.

اما در مقابل پیش‌بینی تعمیق رکود بازار ارز به دلیل محدودیت‌های کرونایی مانع از رشد قیمت شدید ارز شود.

همچنین امروز محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: ما دنبال افزایش صادرات نفت و گسترش بازارهای صادراتی خود هستیم و دنبال این هستیم که ارز را به قیمت واقعی خود برسانیم.


خبرجدید:بروزترین قیمت طلا در 29 آبان 99/سکه چه مقدار ارزان شد؟


بنابراین به نظر می‌رسد همزمان هم سیگنال‌هایی برای افزایش و هم سیگنال‌هایی برای کاهش قیمت دلار قابل مشاهده است که به دلیل احتمال اثربخشی گروه اول شاید قیمت دلار کمی نسبت به امروز متفاوت باشد و یک روند مقطعی نوسانی را با دامنه خیلی محدود در پیش بگیرد.

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍