کد خبر : 7006

مرد جوان برای پرداخت مهریه اش دست به سرقت مسلحانه از 2 زن تهرانی در خودروی لوکس زد و دستگیر شد.

سرهنگ "جلیل موقوفه ای" رئیس پلیس پیشگیری تهران گفت: شب گذشته در پی تماس تلفنی شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر زورگیری فرد مسلحی از دو خانم، ماموران گشت عملیات کلانتری 134 شهرک قدس به نشانی اعلامی در محدوده سعادت آباد اعزام می‌شوند.​

  

سرقت مسلحانه از 2 زن

وی بیان داشت: با حضور گشت انتطامی در محل، ماموران کلانتری شهرک قدس مشاهده کردند، تعدادی از شهروندان دست و پای مردی 34 ساله را گرفته و سعی در دستگیری وی دارند.

این مقام انتظامی گفت: با حضور ماموران در محل دو خانم (راننده و سرنشین یک دستگاه خودروی لوکس) به ماموران مراجعه و خانم راننده اظهار داشت، از فروشگاه خارج و سوار بر خودرومان شدیم. در این لحظه قبل از شروع حرکت، متوجه شدیم که فردی درهای عقب خودرو را باز و داخل خودرو شد و با سلاح گرمی که همراه داشت من را تهدید و از سرنشین خودرو خواست که طلاهایش را به وی بدهد.

وی عنوان کرد: شاکیان ادامه دادند، با تهدید مرد مسلح شروع به سرو صدا و رها کردن خودرو کردیم و از خودرو پیاده شدیم و با کمک افراد عبوری موفق به دستگیری مرد مسلح شدیم و به پلیس 110 تماس گرفتیم.

رئیس پلیس پیشگیری با اشاره به اینکه با دستگیری مرد زورگیر و کشف یک قبضه سلاح گرم، متهم که چاره ای جز به اعتراف نداشت به جرم ارتکابی اعتراف کرد، گفت: متهم پس از انتقال به کلانتری انگیزه زورگیری را بدهی خویش از بابت  مهریه  همسرش اعلام کرد.

  

دزدی به خاطر پرداخت مهریه

سرهنگ موقوفه ای عنوان کرد: متهم در تکمیل اظهاراتش گفت، مدتی قبل سلاح گرم را پیدا کردم و در سقف خانه ام پنهان کرده بودم. از بابت مهریه همسرم در فشار مالی بودم که تصمیم به زورگیری گرفتم و اسلحه را از محل مخفیگاهش برداشتم. در حال پرسه زنی در اطراف فروشگاه بودم که طلا و جواهر همراه این دو خانم که در حال سوار شدن بر یک دستگاه خودروی لوکس بودند نظرم را جلب و تصمیم به زورگیری گرفتم.

این مقام انتظامی برای جلوگیری از سرقت مشابه به شهروندان توصیه کرد: به محض اینکه داخل خودروتان وارد شدید در ابتدا قفل ایمنی خودرو را فعال و سپس با بستن کمر بندی ایمنی شروع به حرکت کنید

ارسال نظر