کد خبر : 7023

پسر 18 ساله که عامل انتشار تصاویر خصوصی دختران ایلام بود بازداشت شد.

رئیس پلیس فتا استان ایلام از شناسایی و دستگیری عامل  انتشار تصاویر خصوصی  شهروندان در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد.

 سرهنگ علی جمالی، رئیس پلیس فتا ایلام درخصوص این خبر گفت: در پی مراجعه شهروندان و برابر رصدهای کارشناسان این پلیس مشخص شد صفحه‌ای در  شبکه اجتماعی اینستاگرام  ایجاد شده است که با انتشار تصاویر  خصوصی و خانوادگی  دختران و کاربران اقدام به هتک حیثیت آنان می‌کند.

وی افزود: پس از جمع‌آوری مستندات لازم و تحقیقات اولیه از شکات، پرونده‌ای در اداره پلیس تشکیل شد و موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: با انجام اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان سایبری، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و طی هماهنگی مراجع قضایی دستگیر شد. این مجرم اینترنتی ضمن اعتراف به جرم ارتکابی اش، انگیزه خود را جذب مخاطب و افزایش تعداد بازدید کنندگان عنوان کرد.

این مقام مسئول با اعلام اینکه متهم جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شد، بیان داشت: متهم با دسترسی به تصاویر موجود در شبکه‌های اجتماعی کاربران و انتشار آن‌ها در  شبکه اجتماعی اینستاگرام  و انتشار اکاذیب سبب ایجاد مزاحمت و هتک حیثیت آنان شده بود.

رئیس پلیس فتا ایلام به هموطنان توصیه کرد: از انتشار تصاویر و  فیلم‌های خصوصی  و خانوادگی خود در فضای مجازی خودداری کنند و نکات امنیتی حریم خصوصی خود را رعایت کنند.

سرهنگ جمالی با اشاره به برخورد پلیس فتا با جرایم در فضای مجازی از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه مورد مجرمانه در فضای مجازی، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir  بخش گزارشات مردمی به همکاران ما اطلاع دهند

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍