کد خبر : 7046

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: علت نوسان قیمت طلا به افزایش اندک قیمت دلار ارتباط دارد. پیش‌بینی می‌شود با کاهش قیمت انس جهانی طلا قیمت طلا و سکه در روزهای آینده کاهش ‌یابد.

 انس جهانی طلا در اولین معاملات بین‌المللی خود سه دلار کاهش یافت و با قیمت یک هزار و 868 دلار ثبت شد، این اتفاق در حالی رخ داد که قیمت طلا در بازار ایران به دلیل افزایش جزئی قیمت دلار گران شد.


خبرداغ:کپی بودن کار جدید مهراد جم از تتلو جنجالی شد!+عکس


دلار در بازار آزاد امروز با 105 تومان افزایش با قیمت 25 هزار و 550 تومان معامله شد که همین عامل، قیمت طلای 18 عیار را 15 هزار تومان گران کرد.

به گفته دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران علت نوسان قیمت طلا به افزایش اندک قیمت دلار ارتباط دارد. پیش‌بینی می‌شود با کاهش قیمت انس جهانی طلا قیمت طلا و سکه در روزهای آینده کاهش می‌یابد.

نادر بذرافشان معتقد است با تولید انبوه واکسن کرونا قیمت انس جهانی در روزهای آینده کاهش خواهد یافت. همین موضوع قیمت طلا در بازار ایران را تحت تاثیر قرار می‌دهد و بنابراین قیمت طلا ارزان می‌شود.به نظر می‌رسد بازار جهانی طلا به آرامش رسیده است؛ در بازار ایران هم به دلیل رعایت بهداشت و محدودیت‌های کرونایی قیمت طلا روند با ثباتی به خود گرفته است. روز گذشته ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلای تهران با تائید این موضوع گفته بود:« پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا تا فردا (یعنی امروز) روند با ثباتی داشته باشد.»

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره نحوه معاملات طلا در تهران به تجارت‌نیوز گفت: بازار طلای تهران عملا تعطیل است. هیچ نوع خرید و فروش فیزیکی انجام نمی‌شود. به مردم هم پیشنهاد می‌دهیم از خرید طلا در فضای مجازی خودداری کنند.


خبرجنجالی : بچه دار شدن عجیب یک مادر و پسر با رابطه نامشروع!+جزئیات


قیمت انواع سکه تغییری نکرد

بذرافشان در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای 18 عیار با افزایش 15 هزار تومانی با نرخ یک میلیون و 132 هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید نسبت به دیروز ثابت باقی ماند و با قیمت 11 میلیون و 800 هزار تومان فروخته شد.

همچنین نیم سکه هم با افزایش 30 هزار تومانی با قیمت شش میلیون و 230 هزار تومان داد و ستد شد.

ربع سکه و سکه گرمی هم روند با ثباتی داشت و با قیمت چهار میلیون و 300 هزار تومان و دو میلیون و 500 هزار تومان معامله شد. حباب سکه همچنان 800 هزار تومان است.

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍