کد خبر : 7076

چنگیز جلیلوند فردا به خاک سپرده می‌شود.

به گزارش ستاره پارسی :

چنگیز جلیلوند زادهٔ ۶ آبان ۱۳۱۹ در شیراز است. او دوبلور، مدیر دوبلاژ و هنرپیشهٔ است.چنگیز جلیلوند فعالیت هنری‌اش را در سال ۱۳۳۶ و با تئاتر به همراه ابوالحسن تهامی آغاز کرد.پس از به جای گذاشتن یک کارنامه بی نظیر کاری چنگیز جلیلوند پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران مدت بیست سال را در آمریکا به سر برد. اما سرانجام به کشور بازگشت و کار دوبله را از سال ۱۳۷۷ سر گرفت. چنگیز جلیلوند در چند مجموعه تلویزیونی و فیلم سینمایی نیز بازی کرده‌است.


خبرداغ:ریحانه پارسا خبر ازدواج مجددش را منتشر کرد!+عکس حلقه


 به دلیل شرایط موجود و به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی دوران کرونا، مراسم  خاکسپاری  این هنرمند تنها با حضور خانواده و بستگان او برگزار می‌شود و قرار نیست این مراسم عمومی باشد.​

چنگیز جلیلوند  ، هنرمند با سابقه عرصه دوبلاژ که تجربه بازیگری در چند تئاتر، فیلم و مجموعه تلویزیونی را هم داشت، روز یکشنبه ۲ آذر ماه به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان درگذشت.

او که در میان  دوبلورها  به مرد حنجره طلایی مشهور بود، زاده آبان سال ۱۳۱۷ در شهر شیراز است که در طول سال‌های پر شمار فعالیت خود به جای بسیاری از بازیگران نامدار جهان و ایران صحبت کرده است. او با گویندگی به جای بازیگرانی مانند مارلون براندو، پل نیومن، کلارک گیبل، برنت لنکستر، ریچارد برتون، سیلوستر استالونه و همینطور بازیگران ایرانی مانند بهروز وثوقی، ناصر ملک مطیعی، محمد علی فردین، سعید راد و… برای مخاطبان خاطره‌ساز است.


خبرجدید:کاهش باورنکردنی قیمت دلار در(5 آذر 99)


ارسال نظر