کد خبر : 7247

علی اصغر شهبازی بازیگر جدایی نادراز سیمین دار فانی را وداع گفت.

علی اصغر شهبازی ایفاگر نقش به یادماندنی پدر نادر در فیلم « جدایی نادر از سیمین » شب گذشته دارفانی را وداع گفت.


علی اصغر شهبازی

 

علی اصغر شهبازی متولد سال ۱۳۰۱ برای اولین بار در فیلم «زیر درخت هلو» جلوی دوربین رفت و در سال ۸۹ در «جدایی نادر از سیمین» اصغر فرهادی درخشید و همراه با دیگر بازیگران فیلم جایزه مشترک بازیگری جشنواره برلین را کسب کرد

  

بیوگرافی علی‌اصغر شهبازی

علی‌اصغر شهبازی بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار علی‌اصغر شهبازی می‌توان به بازیگری در فیلم جدایی نادر از سیمین، فیلم پنج تا پنج اشاره کرد.

علی‌اصغر شهبازی در سال 1389 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم علی‌اصغر شهبازی در این سال، بازیگری در فیلم جدایی نادر از سیمین به کارگردانی اصغر فرهادی محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی علی‌اصغر شهبازی بازی در فیلم جدایی نادر از سیمین بوده است. علی‌اصغر شهبازی سال 1389 فیلم جدایی نادر از سیمین نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان سینما مطرح کند. او در این فیلم با اصغر فرهادی همکاری داشته است. علی‌اصغر شهبازی توانست با بازی در فیلم جدایی نادر از سیمین تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر لیلا حاتمی، سید شهاب حسینی، مریلا زارعی و پیمان معادی بر تجارب او افزود.علی‌اصغر شهبازی علاوه‌بر فیلم جدایی نادر از سیمین، سال 1392 در فیلم پنج تا پنج نیز بازی کرده است. علی‌اصغر شهبازی این‌بار با تارا اوتادی یعنی کارگردان فیلم پنج تا پنج و هنرمندانی چون رضا کیانیان، تورج نصر، محمدعلی دیباج و یدالله شادمانی همکاری داشت.

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍