کد خبر : 7287

از روز گذشته بیماری آیت الله مصباح یزدی شدت یافته و براساس گزارش ها حال عمومی او مناسب نیست. آیت الله مصباح به عنوان استاد اخلاق و پدر معنوی جبهه پایداری شناخته می‌شود.

به گزارش ستاره پارسی :

از روز گذشته بیماری آیت الله مصباح یزدی شدت یافته و براساس گزارش ها حال عمومی او مناسب نیست. 

به گزارش فرارو، کانال منتسب به آیت الله مصباح یزدی رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) و عضو خبرگان رهبری، در اطلاعیه ای خواستار دعای علاقمندان برای شفای عاجل او شد. 


بیشتربخوانید:یارانه این افراد حذف می شود


آخرین اخبار از وضعیت سلامت آیت‌الله مصباح یزدی

در این اطلاعیه آمده است: " باتوجه به شدت یافتن بیماری این یاور راستین انقلاب و رهبری، از جمیع علما، فضلا، شاگردان، دوستان و عموم ولایتمداران و علاقمندان به ایشان تقاضا داریم با توسل به ذیل عنایت ائمه اطهار علیهم السلام برای شفای عاجل و کامل ایشان دعا کنند." 

به صورت رسمی درباره بیماری آیت الله مصباح یزدی خبری منتشر نشده است اما خبرگزاری حوزه در این باره نوشت: "علت بیماری آیت‌الله مصباح یزدی کرونا نیست و چند وقتی است که از مشکل گوارشی رنج می برند و ایشان فعلا در منزل بستری هستند." 

 

اطلاعیه جدید دفتر آیت الله مصباح یزدی

دفتر آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی هم امروز چهارشنبه  اطلاعیه ای در این باره صادر کرد. 

در این اطلاعیه آمده است:

در پی انتشار خبر بیماری حضرت آیت الله مصباح یزدی (دام‌ظله العالی)، شایعات و اخبار نادرستی در این با ره منتشر شده که موجب نگرانی دوست‌داران معظم‌له شده است. ضمن تأکید بر اینکه تنها منبع موثق اخبار صحیح در این با ره، پایگاه‌های اطلاع‌رسانی آثار آیت الله مصباح به نشانی MESBAHYAZDI.IR می‌باشد، به اطلاع می‌رساند مشکل ایشان ضعف مفرط جسمانی به دلیل ادامه و تشدید بیماری گوارشی است و در منزل تحت مراقبت پزشکی هستند. در انتها بار دیگر از همه علاقمندان درخواست دعا و توسل برای شفای کامل و عاجل ایشان داریم.


بیشتربخوانید:توضیحات فرزند آیت الله مصباح یزدی از وضعیت پدرش+جزئیات


توضیح سقای بی ریا درباره وضعیت آیت الله مصباح یزدی 

حجت الاسلام ناصر سقای‌بی‌ریا عضو جبهه پایداری و از شاگردان آیت‌الله مصباح یزدی در گفـت‌وگو باتسنیم، درباره آخرین وضعیت سلامتی آیت‌الله مصباح یزدیگفت: ایشان در بیمارستان بستری نیستند بلکه در منزل تحت مراقبت پزشک قرار دارند.

وی افزود: بیماری آیت‌الله مصباح کرونا نبوده بلکه مشکلات و امراضی که سابق داشتند از جمله بیماری کبد، وضعیت حادی برای ایشان پیش آورده است. وضعیت هوشیاری ایشان طبیعی است اما ضعف شدید جسمی دارند که از مردم مومن کشورمان می‌خواهیم برای سلامتی و بهبود کامل ایشان دعا کنند.

آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی متولد سال 1313 در یزد است. او بنیان‌گذار و رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی، نماینده مردم استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری، عضو سابق شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، رئیس سابق شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت و یکی از استادان حوزهٔ علمیهٔ قم است. آیت الله مصباح به عنوان استاد اخلاق و پدر معنوی جبهه پایداری شناخته می‌شود.

 

ارسال نظر