کد خبر : 7356

معاون آموزشی وزارت علوم درباره وضعیت آموزشی دانشگاهها از امروز گفت: محدودیت‌های فعلی کرونایی تاثیری در فعالیت‌های دانشگاه‌ها ندارد و دراین هفته نیز به روال سابق فعالیت خواهند کرد.

به گزارش ستاره پارسی :

علی خاکی صدیق  درباره نحوه برنامه‌های آموزشی دانشگاه‌ها از ۱۵ آذر ماه اظهار داشت: محدودیت‌های فعلی ناشی از شیوع کرونا در بخش آموزش دانشجویان تاثیری ندارد و فعالیت دانشگاه‌ها در این هفته نیز به همان روند سابق یعنی مجازی ادامه خواهد یافت.وی ادامه داد: با توجه به نامه اخیر وزیر علوم به دانشگاه‌ها، دانشجویانی که در دوره تحصیلات تکمیلی هستند و پروژه‌های عملی دارند، منعی برای ادامه پروژه ندارند و حضور در آزمایشگاه‌ها به صورت حداقلی و با رعایت پروتکل بهداشتی میسر خواهد بود.

معاون آموزشی وزارت علوم ادامه داد: تعطیلی سراسری در خوابگاه‌ها نداشته و همچنین دانشجویان نیازمند کار عملی با رعایت پروتکل‌ها می‌توانند به کار خود ادامه دهند و به صلاح نیست در کار آنها خللی ایجاد شود.

وی در خصوص نحوه حضور کارکنان دانشگاه‌ها نیز گفت: کارمندان مستخدمین دولت هستند آنها هم مطابق مقررات دولت باید سر کار باشند و حداکثر تا یک سوم کارمندان و کارشناسان می‌توانند با اولویت پشتیبانی فعالیت‌های جاری در حوزه آموزش یادگیری الکترونیک و پژوهش‌ها و حفاظت از دانشگاه‌ها و تاسیسات حضور خواهند داشت.

معاون آموزشی وزارت علوم تاکید کرد: جلسات دفاع نیز در شرایط فعلی متوقف نخواهد بود دانشجویان می‌توانند پروپوزال دکتری و ارشد را مطابق قبل و به صورت الکترونیکی انجام بدهند.


خبرداغ:صحبت بی ادبانه بهاره رهنما در مورد لرها فضای مجازی را منفجر کرد!+فیلم


معاون آموزشی وزارت علوم افزود: همچنین مقررات آموزشی ترم گذشته همچنان برقرار است، با توجه به استمرار وضعیت بیماری کرونا هر آنچه در ترم قبل از مقررات و آیین نامه‌ها داشتیم کماکان به وقت خود باقی است.

خاکی صدیق ادامه داد: کلاس‌های آموزشی دروس عملی حضوری برگزار نمی‌شوند، برای اولین بار در کشور تعدادی از کارگاه‌ها و دروس آزمایشگاهی در برخی از دانشگاه‌ها به صورت الکترونیک انجام گرفت.

ارسال نظر