کد خبر : 7373

قیمت دلار در بازار آزاد امروز ۲۵۷۵۰ تومان و دلار صرافی ملی ۲۵۷۰۰ تومان بوده است.این دو نرخ روز پنجشنبه به ترتیب ۲۶۰۰۰ تومان و ۲۵۵۲۰ تومان بود. آیا این روند نزولی ادامه می‌یابد؟

به گزارش ستاره پارسی :

 قیمت دلار در بازار آزاد امروز 25750 تومان و دلار صرافی ملی 25700 تومان بوده است.این دو نرخ روز پنجشنبه به ترتیب ۲۶۰۰۰ تومان و ۲۵۵۲۰ تومان بود. آیا این روند نزولی ادامه می‌یابد؟اخباری مثل مثبت شدن رشد اقتصادی در تابستان امسال، اخبار مربوط به توزیع گسترده واکسن کرونا و احتمال بازگشت بایدن به برجام از جمله سیگنال‌هایی هستند که به نظر می‌رسد همچنان توانسته‌اند تقاضا در بازار ارز را کنترل کنند.

در عین حال احتمال حذف ارز 4200 تومانی در لایحه بودجه سال آینده و امکان تشدید کسری بودجه در سال آینده ممکن است از جمله سیگنال‌های تحریک‌کننده بازار ارز محسوب شوند. با این حال هرچند امروز پیش‌بینی می‌شد گشایش بازار تهران پس از دو هفته نیز به تقاضا کمی دامن بزند اما این اتفاق نیفتاده و به همین دلیل ممکن است فردا نیز بازار ارز روندی نزولی را در پیش بگیرد.


خبرداغ:تهدید بهاره رهنما به قتل از طریق قانونی پیگیری می شود!+فیلم صحبت های او


آیا قیمت دلار فردا مثل امروز ارزان می‌شود و طبق انتظار عمل می‌کند؟

روز گذشته کامبیز افسری، کارشناس و فعال بازار ارز نیز گفته بود: درباره پیش‌بینی بازار باید به سه نکته توجه کرد. بنا به شرایط اقتصادی کشور بار دیگر تنور بورس را داغ کرده‌اند. شاخص کل در این دو هفته رشد چشمگیری داشته و طبیعتا این در تمام بازارها تاثیر دارد. بسیاری از افرادی که پولهایشان در بورس مانده بود در این فرصت پولشان را بیرون می‌کشند. این پول کمتر به سمت بانک می‌رود و عموما به سمت سایر بازارها روانه می‌شود. این تاثیرگذار است. دومین عامل موثر هم پایان تعطیلی دو هفته‌ای اقتصاد و بازار ارز و از همه این‌ها مهم‌تر اخبار سیاسی است که لحظه به لحظه به بازار می‌رسد. کوچک‌ترین خبری که حاکی از تقویت روابط بین‌الملل ما باشد موجب می‌شود بازار روی خوش نشان دهد اما هر خبر منفی و تنشی در منطقه موجب عکس‌العمل منفی بازار می‌شود.

ارسال نظر