کد خبر : 7538

نائب رئیس کانون مرغداران گوشتی کشور نرخ مصوب قیمت مرغ را هر کیلوگرم مرغ 20 هزار و 400 تومان اعلام کرد.

به گزارش ستاره پارسی :

در کنار غذاهای سنتی  شب یلدا  مانند ماهی، مصرف مرغ نیز در این شب افزایش می‌یابد. مرغداران می‌گویند به رغم نوسانات اخیر در بازار  قیمت مرغ  در شب یلدا این کالا به میزان نیاز و با قیمت مناسب در دسترس مردم خواهد بود.​

 


خبرداغ:سارا و نیکاعکس هایشان با خانواده پایتخت را منتشر کردند+عکس های دیده نشده


 

جزئیات عرضه مرغ شب یلدا

حبیب اشدالله نژاد، نائب رئیس کانون مرغداران گوشتی کشور، با تاکید بر اینکه در حال حاضر 70 درصد مرغ‌ ها در بازار با نرخ مصوب عرضه می‌شود، گفت: تنها 30 درصد عرضه مرغ با نرخ‌های بالاتر از نرخ مصوب است که آن‌ها نیز تفاوت قیمت زیادی با نرخ مصوب ندارد.

 

قیمت مرغ به نرخ آزاد

وی قیمت عرضه هر کیلوگرم مرغ با نرخ آزاد را 22 تا تا 23 هزار تومان عنوان کرد.قیمت مرغ به نرخ مصوب

اسدالله نژاد یادآور شد آخرین نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار برای هر کیلوگرم مرغ 20 هزار و 400 تومان است.

 

قیمت ها منصفانه نیست

وی این نرخ را با توجه به افزایش هزینه تولید غیر منصفانه دانست و افزود: بعد از تعیین نرخ مصوب مرغ دولت خود نرخ های مصوب نهاده های دامی مهم تولید مانند ذرت و کنجاله سویا را افزایش داد، همچنین قیمت سایر مولفه های تولید نیز افزایشی بوده است.

به گفته اسدالله نژاد؛ قیمت جوجه یکروزه، واکسن و دارو و حمل و نقل در مدت زمان کوتاهی بعد از تعیین نرخ مصوب مرغ افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.

وی نسبت به گرانی دارو و واکسن ابراز نگرانی کرد و افزود: در حال حاضر دارو و واکسن گران به دست مرغدار می‌رسد درحالی که این نهاده‌ها در حفظ سلامت تولید و مصرف کننده نقش مهمی دارند.

اسد الله نژاد تاکید کرد: دولت باید در جلسه‌ای که قیمت مصوب نهاده‌های دامی را افزایش می‌دهد قیمت مصوب مرغ را نیز افزایش می‌داد تا مرغداران دچار مشکلات اقتصادی برای تامین مولفه های مهم تولید مانند واکسن و دارو نشوند.قیمت مرغ چقدر باید باشد ؟

وی قیمت منطقی مصوب هر کیلوگرم مرغ زنده برای خرید از مرغدار با توجه به هزینه تمام شده تولید را 16 هزار تومان و قیمت برای مصرف کنند را 23 هزار تومان اعلام کرد

ارسال نظر