کد خبر : 7584

پس از حاشیه‌های فراوانی که اظهار نظر مجری مسابقه دستپخت ایجاد کرد، سیدوحید حسینی با انتشار ویدئویی از مخاطبان برنامه عذرخواهی کرد

سید وحید حسینی متولد دهه پنجاه مجری و تهیه کننده و کارگردان تلویزیون و سینما دارای مدرک کارشناسی کارگردانی سینما است.سید وحید حسینی به تازگی اجرای چند فصل برنامه دستپخت را در شبکه یک بر عهده دارد . سید وحید حسینی بیش از ۱۴ سریال و ۲۰ فیلم تلویزیونی ساخته و جوایزی از قبیل بهترین اثر از جشنواره ABU چین را در کارنامه دارد.از دیگر آثار سید وحید حسینی در زمینه کارگردانی فیلم تلویزیونی تصمیم منطقی به سفارش ارتش جمهوری اسلامی ایران در تیر ماه سال ۱۳۹۵ و فیلم بزم رزم بوده است.


خبرداغ:فیلم خودکشی هولناک پسر 12 ساله با کلت کمری در غرب تهران/طلاق والدین


 امروز ویدئویی در فضای مجازی پخش شد که مربوط به قسمتی از برنامه دستپخت بود که از شبکه یک سیما در حال پخش است. در این ویدئوی کوتاه مجری برنامه از دختر نوجوانی که به همراه پدرش حضور دارد می‌پرسد: از اینکه پدرش رانندگی تاکسی است خجالت نمی‌کشد و به دوستانش می‌گوید؟

این اظهارات مجری دستپخت واکنش‌های زیادی را در پی داشت تا جایی که اتحادیه تاکسیرانان نسبت به این توهین اطلاعیه‌ای صادر کرد.
 
سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در واکنش به سوال مجری برنامه «دست‌پخت» از مهمان خود درباره رانندگان تاکسی، در روزگذشته (شنبه ۲۲ آذر)، اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «به عنوان نماینده خانواده بزرگ تاکسیرانی شهر تهران برآن شدیم تا در مواجهه با سوال پرحاشیه مجری برنامه «دست‌پخت» با مضمون: بابات راننده تاکسی است پیش دوستات ناراحت نمی‌شی؟ با انتشار این متن از منزلت و جایگاه شریف تاکسی‌رانان خدوم پایتخت و خانواده محترم آن‌ها دفاع کنیم، چرا که شایسته نیست این قشر خدوم و زحمت‌کش از سوی رسانه که باید مروج فرهنگ اسلامی ایرانی باشد، مورد توهین قرار بگیرند.

ناوگان عظیم و گسترده تاکسیرانی، گزینه اول در امر جابجایی و سرویس‌دهی به شهروندان به خصوص در شرایط کنونی شیوع بیماری کرونا به شمار می‌آیند و طی یک سال گذشته به عنوان قشر آسیب‌پذیر متحمل دغدغه‌های معیشتی و همچنین از دست دادن عزیزان خود شده‌اند.

خودروی تاکسی و شغل شریف تاکسیرانی ضمن فعالیت در شرایط سخت کاری، همواره تداعی اعتماد و اطمینان خاطر در شهروندان بوده و این مهم ارزشمند و قابل ستایش است.

این اطلاعیه برای دفاع از تاکسیرانان خدوم، مسئولیت‌پذیر و باوجدان صادر شده است و به حق، تمامی شهروندان محترم، خود شاهد تلاش متعهدانه تاکسیرانان تهرانی هستند.»

خبرداغ:چهره جدید علیرضا خمسه در پایتخت+عکس


پس از واکنش‌های متعددی که نسبت به این اتفاق رخ داد، سیدوحید حسینی مجری برنامه دستپخت با انتشار ویدئویی ضمن عذرخواهی از صنف تاکسیرانان؛ ویدئوی منتشر شده را تقطیع شده دانست و اعلام کرد هدف این برنامه تکریم صنوف مختلف و زحمت‌کش جامعه از جمله تاکسیرانان است.

برنامه دستپخت که یک مسابقه آشپزی است پیش از این هم حاشیه‌هایی را پیرامون توهین یکی از داوران خود به شرکت‌کننده حاضر ایجاد کرد.

لحن عجیب و تند داور و کارشناس مسابقه تلویزیونی «دستپخت» نسبت به شرکت‌کننده این مسابقه با واکنش‌های زیادی در فضای مجازی روبرو شد. این کارشناس آشپزی در اظهاراتی عجیب به شرکت کننده خانم مسابقه گفت: «اگر سطل زباله داشتم غذای شما رو به سطل زباله منتقل می‌کردم. این غذا افتضاح افتضاح افتضاح بود!»

خبرداغ:سوال بی ادبانه مجری مرد از دختر نوجوان با واکنش بد کاربران همراه شد!+فیلم


به نظر می‌رسد نظارت بر نحوه برنامه‌سازی و توجه به بیان جملات حساسیت برانگیز باید در دستور کار مدیران شبکه‌های مختلف تلویزیونی قرار بگیرد

 
منبع: ایلنا
آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍