کد خبر : 7639

با اظهارات جدید مرد جوان که در یک قدمی چوبه دار قرار دارد حکم قصاص متوقف و پرونده برای از سر گیری تحقیقات به دادسرا برگردانده شد.

به گزارش ستاره پارسی :

حکم قصاص این مرد که پس از کشتن شوهر یک زن با وی ازدواج کرده و صاحب فرزند شده بود در حالی در دیوان عالی کشور مهر تایید خورد اما حکم تبرئه زن جوان شکسته شد تا وی به اتهام مشارکت در قتل همسرش محاکمه شود اما این زن که با قرار وثیقه آزاد بود گریخت و مرد جوان در دادگاه اظهارات جدید را مطرح کرد.


بیشتربخوانید:عکس جنجالی آنا نعمتی در کوه لورفت+عکس


 رسیدگی به این پرونده از سال 97 به دنبال تماس صاحب یک خانه ویلایی در بومهن آغاز شد.

این مرد که هراسان با پلیس تماس گرفته بود گفت : چند ماه است که خانه ویلایی را خریده ام.می‌خواستم در حیاط آن استخر بسازم. به همین خاطر چند کارگر استخدام کردم. کارگرها در حال کندن باغچه حیاط بودند که با صحنه وحشتناکی روبه رو شدند .آنها اسکلت یک انسان را از دل خاک بیرون کشیدند .

به دنبال اظهارات تکان دهنده این مرد، مأموران پلیس به خانه ویلایی رفتند و بقایای جسد که شواهد نشان می‌داد متعلق به یک مرد است، به پزشکی قانونی منتقل شد.

پلیس به بررسی پرداخت و دریافت صاحب قبلی خانه ویلایی در سال ۹۲ به طرز مشکوکی ناپدید شده بود .بررسی اوراق این پرونده راکد نشان می‌داد اواخر سال ۹۲ زن صاحب خانه از ناپدید شدن شوهر ۴۰ ساله اش خبر داده و گفته بود فرشید چند روز است از خانه خارج شده و دیگر بازنگشته است.

تلاش چند ساله پلیس نیز برای پیدا کردن ردی از مرد گمشده به نتیجه نرسیده بود .همین مدرک کافی بود تا ردیابی زن صاحبخانه آغاز شود .

 

بازداشت زن جوان

در بررسی های پلیسی مشخص شد همسر ۳۰ ساله فرشید به نام فریبا یک سال و نیم قبل و بعد از فروش خانه ویلایی به مکان نامعلومی گریخته است .

پلیس به ردیابی وی پرداخت و رد او را در شهرستان همدان یافت. فریبا به تازگی با مرد جوانی به نام شاهین ازدواج کرده و صاحب یک فرزند شده بود .

فریبا بازداشت شد اما تناقض گویی های وی دستش را برای پلیس رو کرد و زن جوان به به قتل شوهر سابقش با همدستی شاهین اعتراف کرد.


بیشتربخوانید:محسن تنابنده ساخت "پایتخت7" را تکذیب کرد!

تشریح قتل خونین در دادگاه

این زن گفت :شوهرم مرد بد اخلاقی بود. او قبلا دو بار ازدواج کرده و همسرانش را طلاق داده بود که به خواستگاری ام آمد . ما با هم ازدواج کردیم و صاحب دو فرزند شدیم .اما فرشید دست از بدرفتاری بر نمی داشت . آخرین بار وقتی با هم درگیر شدیم او به شدت مرا کتک زد. به همین خاطر با دوست صمیمی ام آن تماس گرفتم و از او کمک خواستم . همان موقع شاهین که برادر دوستم بود برای وساطت به خانه‌مان آمد. شوهرم با او درگیر شد و من و شاهین شوهرم را کشتیم . من دهان شوهرم را گرفتم و شاهین با چاقو او را زد.ما جسد را در باغچه خانه دفن کردیم .چند ماه بعد از این ماجرا شاهین به خواستگاری ام آمد و ما با هم ازدواج کردیم و برای زندگی به شهرستان همدان رفتیم .

با اعتراف‌های این زن شاهین نیز بازداشت شد و به قتل اعتراف کرد .

 

در دادگاه

متهمان در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند .

در ابتدای آن جلسه نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و از طرف فرزند صغیر قربانی برای متهمان مجازات خواست .پسر بزرگ مقتول نیز درخواست قصاص را مطرح کرد .

سپس شاهین در جایگاه ویژه ایستاد و گفت : فریبا دوست صمیمی خواهرم بود و سالها بود او را می شناختم .او همیشه با خواهرم درددل می کرد .آخرین بار که فریبا به خواهرم زنگ زد و از او کمک خواست خواهرم برای وساطت مرا به خانه آنها فرستاد .

وی ادامه داد : من برای میانجگری آنجا رفته بودم اما فرشید عصبانی بود که با چاقو به سمت همسرش حمله کرد و من هم برای دفاع از فریبا چاقو را که روی اوپن آشپزخانه بود برداشتم و یک ضربه به او زدم. وقتی او روی زمین افتاد ترسیدم و با فریبا دعوا کردم .من به او گفتم بخاطر او مرتکب قتل شده ام ولی فریبا  همان جا قول داد اگر پلیس به قتل پی برد به دروغ همدستی در قتل را گردن بگیرد و بگوید او هم چند ضربه به شوهرش زده است . او به خاطر من به دروغ گفته بود به شوهرش با چاقو ضربه زده است.

این مرد گفت: آن روز فرزندان مقتول در خانه نبودند. ما جسد را رها کردیم و صبح روز بعد من و فریبا آن را در باغچه خانه دفن کردیم .چند روز بعد فریبا به پلیس آگاهی رفت و به دروغ گفت شوهرش گم شده است .پنج ماه بعد وقتی به شیراز به خانه پدر فریبا رفته بودم از او خواستگاری کردم و او را به عقد موقتم در آوردم .

این متهم در مورد زندگی شخصی اش به قضات گفت: من با همسرم مشکل داشتم.سالها قبل همسرم تمام اموالم را به نام خودش سند زد و مرا ترک کرد. من با فرزندانم زندگی می کردم و هنوز هم همسرم را طلاق نداده ام. به همین خاطر بعد از مرگ فرشید با فریبا ازدواج کردم و صاحب فرزند شدیم. اما قبل از آن ما هیچ ارتباطی با هم نداشتیم.


بیشتربخوانید:جوان مشهدی 3 نفر را از بالای ساختمان آتش زد!

پشت پرده قتل مرد جوان در تهران فاش شد

سپس فریبا در جایگاه ویژه‌ ایستاد و حرف‌های همدستش را تایید کرد .

وی گفت: شاهین در دفاع از من شوهرم را کشت و ما باهم جسد را در باغچه دفن کردیم. اما من ضربه ای به شوهرم نزدم و بی گناهم.

وی ادامه داد: شوهرم قبلا دو بار ازدواج کرده و از همسرانش جدا شده بود .اومرد بدخلقی بود و مرا به شدت اذیت می‌کرد .من حتی درخواست طلاق داده بودم اما شوهرم راضی به این جدایی نبود .او می‌گفت اگر از هم جدا شویم همه فکر می‌کنند او مرد بدخلقی است که برای سومین بار همسرش از او جدا شده است.

این زن درباره جزئیات درگیری خونین گفت: آخرین بار شوهرم وقتی با من درگیر شد به سمتم حمله کرد و مرا به شدت کتک زد. به همین خاطر با خواهر شاهین تماس گرفتم و از او کمک خواستم. شاهین برای میانجگری به خانه مان آمده بود که شوهرم با چاقو به من حمله کرد و همان موقع شاهین با چاقو او را زد.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و شاهین را به قصاص محکوم کردند. زن جوان از مشارکت در قتل تبرئه و به زندان محکوم شد.

 

فرار زن جوان

حکم صادره در دیوان عالی کشور تحت رسیدگی قرار گرفت و قضات عالی رتبه حکم قصاص شاهین را تایید کردند. اما حکم تبرئه زن جوان را شکستند.

قضات اعلام کردند به نظر می رسد فریبا در این جنایت مشارکت داشته باشد. از این رو لازم است تا با تکمیل تحقیقات وی بار دیگر محاکمه شود.

با این اظهارنظر پرونده فریبا این بار به اتهام مشارکت در قتل شوهرش به شعبه 10 دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا وی بار دیگر محاکمه شود. قرار بود زن جوان بار دیگر از خود دفاع کند اما او که در اینمدت با تامین وثیقه آزاد شده بود به مکان نامعلومی گریخت و در جلسه دادگاه حاضر نشد


بیشتربخوانید:آشا محرابی از چرایی خودکشی اش در جوانی پرده برداشت!+عکس


اظهارات جدید قاتل

شاهین که از زندان به دادگاه منتقل شده بود اظهارات جدیدی را مطرح کرد.وی به قضات دادگاه گفت: من در یک قدمی چوبه دار قرار دارم و تا مدتی دیگر اعدام می شوم اما حالا که بار دیگر به دادگاه آمده ام می خواهم حقیقت را بگویم. باور کنید من دستی در قتل نداشتم. وقتی فریبا با من تماس گرفت شوهرش مرده بود. او خودش به تنهایی همسرش را کشته بود.من وقتی بالای سر فرشید رسیدم او دیگر نفس نمی کشید.فقط در حمل جسد به فریبا کمک کردم.

وی ادامه داد: اما چون چند سال بعد دستگیر شدیم و صاحب فرزند شده بودیم من به خاطر فریبا و فرزندم قتل را گردن گرفتم و به دروغ گفتم فریبا بی گناه است. اما وقتی قضات دادگاه فریبا را از دست داشتن در قتل تبرئه کردند او به مکان نامعلومی گریخت و من هیچ خبری از او ندارم.به همین خاطر تصمیم گرفتم حقیقت را بگویم.

با این ادعا قضات دادگاه پرونده را به دادسرا برگرداند تا تحقیقات درباره اداعای جدید شاهین از سر گرفته و تلاش برای ردیابی زن جوان آغاز شود

ارسال نظر