کد خبر : 7705

رضا سخندان، داور بین‌المللی سابق ایران از قاضی دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا تعریف و تمجید کرد.

به گزارش ستاره پارسی :

 کنفدراسیون فوتبال آسیا عبدالرحمن جاسم، داور قطری به عنوان داور فینال لیگ قهرمانان آسیا در این فصل - که قرار است روز شنبه بین دو تیم فوتبال پرسپولیس ایران و اولسان هیوندای کره‌جنوبی در دوحه قطر برگزار شود - انتخاب شده است.

ایسنا نوشت؛‌ رضا سخندان، داور بین‌المللی سابق ایران که سابقه همکاری با این‌داور را دارد اظهار کرد: این داور اصلیتی ایرانی دارد و ریشه خانواده پدری او به بندرعباس و جنوب ایران برمی‌گردد. او در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در لیست داوران چهارم و VAR بود اما با پیشرفت قابل توجهش، در جام جهانی قطر در لیست داوران اصلی قرار گرفته است.


خبرداغ:بهاره رهنما به شکل بی ادبانه ای اشک فلور نظری را درآورد+فیلم جنجالی


وی ادامه داد: او فاصله زیادی با علیرضا فغانی دارد اما از نظر کیفیتی می‌توان او را دومین داور برتر آسیا در سال‌های اخیر دانست. او چند جام بین‌المللی بیرون قاره‌ای را سوت زده و یکی از امیدهای کنفدراسیون آسیا برای جام جهانی بعدی است و به همین دلیل نیز این بازی به او داده شده است.


خبرداغ:رازهای ناگفته از زندگی غلامرضا تختی+بیوگرافی و عکس

سخندان در خصوص ویژگی‌های داوری او گفت: جاسم داور پر کارتی نیست و معمولا ابتدا به تذکر بسنده کرده و در مراحل بعد از کارت‌های خود استفاده می‌کند. او عادت ندارد که در طول بازی ارتباط زبانی با بازیکنان برقرار کند و سعی می‌کند تمرکزش را روی صحنه‌ها بگذارد و هر جا که لازم باشد به بازبکنان اخطار دهد. به نظرم او گزینه مناسبی برای قضاوت فینال بود و امیدوارم داوری بی‌حاشیه‌ای را پشت سر بگذارد.

ارسال نظر