کد خبر : 7882

در حالی که قیمت مرغ در بازار آرام گرفته است و به‌قیمت ۲۰۴۰۰ تومان به فروش می‌رسد قیمت هرشانه تخم‌مرغ کمتر از ۲کیلوگرم در بازار آزاد ۳۵هزار تومان تا ۵۰هزار تومان به فروش می‌رسد.

قیمت هرشانه تخم‌مرغ 30عددی ساده 35 تا 40 هزار تومان در خرده فروشگاه‌های سطح شهر تهران به فروش می‌رسد و بر اساس اخبار موجود، این محصول در برخی از شهرستان‌ها تا 45 هزار تومان نیز افزایش یافته است.


بیشتربخوانید:قیمت سکه در (4دی99) / تاثیر کرونا بر افزایش قیمت سکه و طلا


قیمت این محصول در میادین میوه و تره‌بار تهران به‌قیمت مصوب به فروش می‌رسد به‌طوری که قیمت هرکیلوگرم تخم‌مرغ 14.5 هزار تومان است؛ یعنی هرشانه 30عددی حدود 26 هزار تومان تا 29 هزار تومان به‌فروش می‌رسد.

بنابراین گزارش حداکثر قیمت مصوب تخم‌مرغ بسته‌بندی 30عددی نیز حداکثر 31 هزار تومان تعیین شده است اما این نرخ  توسط این شرکت‌ها رعایت نمی‌شود به‌طوری که قیمت هرشانه تخم‌مرغ 20عددی 34 تا 38 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است که قیمت 30عددی آن حدود 51 تا  52 هزار تومان می‌شود.

گران‌فروشی و دلال‌بازی تخم‌مرغ

 طلایی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در این ارتباط اظهار داشت: تولید تخم‌مرغ در سال جاری در مقایسه با سال گذشته تغییری نکرده و حتی در برخی از استان‌ها میزان تولید افزایش یافته است.

طلایی افزود: قیمت مصوب هر کیلوگرم تخم‌مرغ 14500 تومان است. این محصول با قیمت مصوب در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌بار برای توزیع موجود است.

وی تصریح کرد: عرضه تخم‌مرغ خارج از قیمت مصوب به‌خاطر دلال‌بازی‌ها و تخلف است؛ دستگاه‌های نظارتی باید اقدامات لازم را انجام دهند.

طلایی گفت: اصناف برای  دریافت و عرضه تخم‌مرغ به‌قیمت مصوب با در دست داشتن تأییدیه وزارت صنعت به شرکت پشتیبانی امور دام مراجعه کنند.

 


بیشتربخوانید:آینده یک جوان خیابان گرد به طور ناگهانی تغییر کرد! / او مدل شد!


قیمت تخم مرغ , قیمت مرغ , شرکت پشتیبانی امور دام ,

 

فروش مرغ به‌قیمت مصوب

بنابراین گزارش اما مرغ بعد از اینکه با قیمت‌های متفاوت و بسیار بالاتر از قیمت مصوب به فروش می‌رسید و شاهد فروش مرغ 34هزار تومانی در تهران بودیم امروز به‌قیمت مصوب 20400 تومانی خود رسیده است.

 


بیشتربخوانید:عکس سارا و نیکا در آرایشگاه زنانه لورفت+عکس جنجالی


 

قیمت گوشت گوسفندی و گوساله

بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگار خبرگزاری تسنیم قیمت گوشت گوسفندی بدون دنبه نیز در تهران 115 هزار تومان تا 120 هزار تومان و در میادین میوه و تره‌بار 107 هزار تومان به فروش می‌رسد و قیمت گوشت گوساله نیز در سطح شهر حدود 97 هزار تومان است.

ارسال نظر