کد خبر : 7912

شهردار تهران گفت: با توجه به کاهش ۳۰ درصدی تردد، احتمال می رود شکل سوخت های صنایع حاشیه ای تهران و روی آوردن آنها به مصرف مازوت، آلایندگی در تهران را افزایش داده است.

شهردار تهران گفت: با توجه به کاهش ۳۰ درصدی تردد، احتمال می رود شکل سوخت های صنایع حاشیه ای  تهران  و روی آوردن آنها به مصرف مازوت، آلایندگی در تهران را افزایش داده است.​

پیروز حناچی در حاشیه بازدید از سامانه ۱۳۷ گفت: سوم دی ماه سالروز تاسیس ۱۳۷ است، به این مرکز آمده ایم تا ضمن بازدید و گزارش عملکرد انتظارات مدیران ارشد شهرداری از این سیستم را مطرح کنیم و گزارش هایی که همکاران تهیه می کنند نشان می دهد که مردم به صورت دوره‌ای به چه چیزهایی حساسیت دارند و نقاط ضعف ما کجاست در عین حال حساسیت های مردم ارتباط مستقیمی با عملکردها دارد.

شهردار تهران درباره آخرین گزارش ها از تماس های مردمی با ۱۳۷ و ۱۸۸۸ گفت: آخرین گزارش ها بیانگر آن است که میزان مراجعه مردم به ۱۳۷ و ۱۸۸۸ حدود ۲۰ درصد کاهش داشته است و این علامت مثبتی است. همچنین گزارش ها نشان می دهد که گزارش های منفی شهرسازی از صدر تماس های مردمی به سوم یا چهارم تغییر کرده است و طبیعی است که بخش های حوزه خدمات شهری بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. به خصوص آلودگی های صوتی در روزهای تعطیل بیشتر گزارش می شود.

حناچی گفت: در موضوع آبگرفتگی ها گزارش ها کاهش معنی داری دارد و نشان دهنده آن است که عملکردها تاثیرگذار بوده است. در جاهایی که دائم آبگرفتگی داشتیم تمرکز کردیم. به نظر می رسد این تاثیرگذار است. این گزارش ها به صورت دوره‌ای به ما ارسال می شود و طبیعتاً مطرح شدن این گزارش ها در عملکرد مدیران تاثیر می گذارد.

شهردار تهران درباره علت  آلوده  بودن هوای تهران با وجود تعطیلی مدارس، گفت: منابع آلاینده شهر تهران شناخته شده و مشخص هستند. وقتی از اینها عبور می کنیم اگر آلودگی ناشی از منابع شناخته شده باشد، معلوم می شود که آلاینده جدیدی به وجود آمده است.

وی گفت: در این فصل از سال با پدیده وارونگی هستیم و با توجه به این که مدارس و دانشگاه ها تعطیل هستند و با ۳۰ درصد کاهش تردد مواجه هستیم، نباید با این آلودگی در شهر مواجه باشیم، احتمال می رود شکل سوخت های صنایع حاشیه‌ای تهران تغییر یافته است و وقتی مصرف گاز خانگی افزایش می یابد صنایع اطراف تهران به سوخت مازوت رو می آورند که آلایندگی بیشتری دارد. البته این موضوع حاکمیتی است و شهرداری آن را پیگیری می کند.

 

منبع:رکنا

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍