کد خبر : 7914

این روزها قیمت ها در بازار خودرو بسیار شکننده شده و هر روز نرخ ها ریزش دارد اما نکته جالب توجه در بازار، پیشی گرفتن نرخ کارخانه ای خیلی از برندها از قیمت های بازاری محصولات خود است.

شرایط بازار خودرو را باید به عنوان عجایب روزگار دنبال کرد زیرا در این بازار مواردی اتفاق می افتد که بسیار تعجب برانگیز است.در هفته های گذشته قیمت ها در بازار خودرو ریزش داشته و آخرین روزهای پاییز 99 میزان کاهش قیمت ها تقریبا در بازار بسیار جزئی شده است.از خودروهایی که قیمت بازار زیر قیمت کارخانه رفته است می توان به چری تیگو ۷ مدیران خودرو ، ام وی ام ایکس ۵۵ ، جک اس ۵ و جک اس ۳ کرمان خودرو،پیکاپ دوکابین فوتون ایران خودرو ، پیکاپ دوکابین ریچ پارس خودرو و .... اشاره کرد .

  

41.jpg

 به نظر می رسد همانند سال های قبل و همزمان با شروع فصل سرد، بازار خودرو در حال وارد شدن به قسمت عمیق خواب زمستانی خود است و انتظار ریزش قیمت ها از سوی مشتریان سبب شده تا این بازار دچار رکودی عمیق شود. رکود به حدی عمیق شده است که تعداد معاملات در بازار تقریبا به صفر نزدیک شده است و جز تعدادی خودروی دست دوم ،حدودا خرید و فروشی در خودروهای صفر صورت نمی گیرد قیمت خودرو در بازار در دست خریداران است این روزها .

در این بازار راکد اما اتفاقات جالب توجهی هم رخ می دهد که شاید در سایر بازارها رخ دادن آن جزو موارد نادر باشد.

اگر نگاهی به قیمت بازار برخی از خودروها بیاندازیم متوجه این موضوع خواهیم شد که یا با نرخ کارخانه برابر شده‌اند یا اینکه زیر قیمت کارخانه به فروش میرسند.

در حال حاضر در بازار تهران روز چهارشنبه خودرو جک اس5 اتوماتیک با قیمت 620 میلیون، وانت کارا تک کابین 193 و مدل دوکابین 205 میلیون، خودرو کوییک آر با قیمت 139 و مدل معمولی با قیمت 132 میلیون، دنا پلاس اتوماتیک 395 میلیون، 207 دستی پانوراما 295 میلیون، پارس سال 190 میلیون، پارس ال ایکس 225 میلیون، دنا معمولی 240 میلیون، 206 تیپ 2 حدود 176 میلیون و 405 اس ال ایکس 178 میلیون تومان قیمت گذاری شدند. 

 


 


 

 

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍