کد خبر : 7964

اسامی مفقودین و برخی از جانباختگان حادثه کلکچال اعلام شد.

رضا زارعی، رئیس فدراسیون کوهنوری   و صعودهای ورزشی گفت: هنوز آمار دقیقی از جان باختگان وجود ندارد زیرا عملیات جست و جو همچنان ادامه دارد. تعداد مفقودین   نیز از تعداد اعلام شده بیشتر است و این ابهام وجود دارد که مشخص نیز این افراد شخصا به منزل برگشته اند یا خیر.​

او افزود: 3 نفر قطعا در منطقه کلکچال جان خود را از دست داده اند. یک نفر نیز در منطقه آهار جان خود را از دست داده است و 2 نفر مفقودی در منطقه دارآباد قطعی است. افراد جان باخته عضو باشگاه کوهنوری تهران هستند.

این مقام مسئول در فدارسیون کوهنوردی خاطرنشان کرد: هویت فرد جان باخته در آهار مشخص است که دکتر فاطمی از افراد با سابقه کوهنوردی   است. یحیی انصاری در منطقه  کلکچال  نیز هویت او مشخص شده است که جان خود را از دست داده است.

رئیس فدراسیون کوهنوری و صعودهای ورزشی تصریح کرد: امیرهوشنگ فرآبادانی، هادی بهادری، اشکان رضوانی و محسن محمدی جزو افراد مفقود   شده هستند. اسامی افراد مفقود شده در دارآباد هنوز مشخص نیست.

 

 

تعداد فوت شدگان سقوط بهمن در تهران اعلام شد.

مدیرکل بحران تهران: افرادی که در سقوط بهمن گیر افتادند بین ۷۰ تا ۱۱۵ نفر بودند. ۱۷ نفر اعلام مفقودی شده که ۷ نفرش قطعی است. با فوت یک نفر در بیمارستان تعداد کشته‌ها به ۴ نفر رسید. ۱۱ نفر هم مصدوم شده بودند که مداوا شدند. معاون عملیات امداد و نجات: مجموع فوت‌شدگان تاکنون به ۶ نفر رسیده که ۳ فوتی در کلکچال، ۲ فوتی در دارآباد و یک فوتی در آهار پیدا شده است. ۷ نفر از کوهنوردان مفقودشده هم ردیابی شده و ۱۶ تیم عملیاتی به منطقه اعزام شدند. خانواده‌هایی که گمان می‌کنند فرزندانشان بین کوهنوردان مفقودی هستند، با ۱۱۲ تماس بگیرند.

 

 

عملیات در ارتفاعات شمال تهران ادامه دارد/۵ جسد شناسایی شدند

معاون عملیات سازمان امدادونجات هلال‌احمر گفت:عملیات جست‌وجو و نجات با تمام توان و اعزام بالگردها به محل وقوع بهمن در ارتفاعات شمال صبح امروز از سر گرفته شد و تا این لحظه ۵  جسد  شناسایی شده که در اولین فرصت کار انتقال اجساد انجام می‌شود.

روز گذشته حوالی ساعت ۱۳:۱۰ اخطاری مبنی بر شرایط نامساعد کوهستانی در شمال ارتفاعات تهران به مراکز هلال احمر اعلام شد.

پس از اعلام هشدار روز گذشته به مراکز امدادی، بلافاصله ۱۶ تیم عملیاتی و امداد و نجات به محل حادثه اعزام شدند و در حال حاضر نیز عملیات جستجو برای گمشدگان توسط نیروهای عملیاتی و بالگردهای امدادی در حال انجام است.

 

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍