کد خبر : 8077

در سه هفته اخیر روند بازار سهام نزولی بود و شاخص کل به محدوده حساس حمایتی رسیده و برخی کارشناسان عقیده دارند اگر صف‌های فروش فردا جمع نشود بورس ریزش بیشتری خواهد داشت.

بورس  یکی انواع بازارها است. بورس در ذهن بیشتر مردم به بازاری اشاره دارد که در آن خریداران و فروشندگان اوراق بهادار – مانند سهام – گرد هم می‌آیند حداقل سرمایه گذاری دربورس، می‌تواند نقش بسیار زیادی در رونق اقتصادی داشته باشد.یکی از مهمترین اهداف هر فرد در سرمایه گذاری کسب درآمد و سود از بورس است. سرمایه گذاری در بازاربورس اگر همراه با هوش مالی و به صورت صحیح و آگاهانه باشد باعث سوددهی میشود.

 

در جریان معاملات هفته گذشته  بازار سهام  به دلیل افزایش تنش‌ها در منطقه و قیمت‌گذاری دستوری فولاد روندی نزولی پیدا کرد اما  بورس  در ادامه چه می‌شود؟
محمدمهدی عشریه، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با  بورس  فردا گفت: اگر فردا صف‌های فروش جمع نشود و بورس محدوده حمایتی را از دست بدهد باید انتظار ریزش‌های بیشتر را داشت و بازگشت روند صعودی سخت‌تر می‌شود.
به نظر می‌رسد که فردا، روز سرنوشت‌سازی برای سهامداران است. روزی که یا صف‌های فروش جمع می‌شود و بازار به روند تعادلی مثبت بر می‌گردد یا اینکه افراد بیشتری وارد صف فروش می‌شوند و این مساله به افت بیشتر شاخص کل منجر می‌شود.
در مقابل این نگرانی، ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه می‌گوید صف‌های فروش در  بورس  فردا جمع می‌شود و از یکشنبه بازار روند بهتری خواهد داشت.
این پیش‌بینی در حالی است که پیش از این هم بسیاری از کارشناسان گفته بودند روند صعودی بورس از نیمه دوم دی ماه آغاز می‌شود. همچنین هفته آتی، آخرین هفته کاری دولت دونالد  ترامپ  در آمریکاست و روی کار آمدن بایدن می‌تواند امیدواری‌های جدیدی در  بازار سرمایه ایران  ایجاد کند

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍