کد خبر : 8242

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: شاید بیشتر مطرح شدن نام محمدجواد ظریف به عنوان نامزد اصلاح‌طلبان به این دلیل باشد که اصلاح‌طلبان به این نتیجه رسیده اند که گزینه‌های اصلی آنها از فیلتر شورای نگهبان عبور نخواهند کرد.

به گزارش ستاره پارسی :

ظریف متولد ۱۳۳۸ در شهر تهران و وزیر امور خارجه ایران در دولت‌های یازدهم و دوازدهم است. ظریف در سال ۶۸ تا ۷۱ سفیر و معاون نماینده دایم نمایندگی در سازمان ملل شد و با پایان ماموریتش در سازمان ملل، ۱۰ سال معاونت حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه را برعهده داشت. ظریف از ۸۱ تا ۸۶ برای بار دوم به عنوان سفیر ایران مسوولیت نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل را پذیرفت و به نیویورک اعزام شد. ولی ظریف در تاریخ ۶ اسفند ۹۷ و شب میلاد حضرت زهرا (س) طی پیامی در اینستاگرام از سمت وزارت امور خارجه استعفاء داد.


خبرداغ:فیلم کتک خوردن زورگیر خیابانی از دختر نوجوان جنجالی شد + فیلم

علی محمد نمازی با بیان اینکه اخیرا نام  محمدجواد ظریف  بیش از گذشته به عنوان نامزد  اصلاح‌طلبان  مطرح شده است، اظهار کرد: این مساله یا به دلیل تبلیغات است یا واقعیت دارد که اگر واقعیت داشته باشد به این معنا است که برداشت اصلاح‌طلبان این است که  شورای نگهبان  در تایید صلاحیت‌ها سخت‌گیری دارد و گزینه های اصلی اصلاح‌طلبان از فیلتر شورای نگهبان عبور نخواهند کرد.​

وی ادامه داد: احتمال دیگر درباره مطرح شدن نام ظریف این است که  اصلاح‌طلبان  اینگونه تصور می کنند گزینه های جناحی و حزبی نمی توانند موجب تحریک مردم به حضور در  انتخابات  شوند و دیگر استقبال مردم از جناح های سیاسی مانند گذشته نیست، بنابراین باید سراغ چهره ملی رفت. ظریف هم که کاملا در موضوع  برجام  حضور داشته و مردم هم به خوبی او را می شناسند. شاید به این دلایل نام ظریف بیشتر از گذشته مطرح شده است.

این فعال سیاسی با اشاره به شرایط سخت کشور، تصریح کرد: فردی به عنوان رئیس‌جمهور در این شرایط می تواند موفق باشد که کاریزما داشته تا مردم انگیزه داشته باشند دور او جمع شوند. چنین رئیس جمهوری باید بر سر اصول خود و مطالبات مردم محکم ایستاده و از آنها دفاع کرده و به حواشی توجه نکند. رئیس جمهور پاسدار قانون اساسی است و باید بتواند از اختیارات خود به خوبی استفاده کند و اگر قانون اساسی نادیده گرفته شد، باید محکم بایستد و از قانون اساسی دفاع کند. رئیس جمهور باید بتواند از اختیارات خود برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور و ایجاد رفاه و آسایش برای مردم استفاده کند. من چنین شخصیتی در ظریف ندیده ام، البته شاید هم تاکنون زمینه برای او فراهم نبوده است.


خبرداغ:ماجرای طلاق سپند امیرسلیمانی بعد از 3 سال لورفت! + عکس

نمازی در پایان گفت: در حال حاضر مهم ترین مساله برای کشور لغو تحریم‌ها و رونق اقتصادی است. اگر تا روی کار آمدن دولت بعدی، تحریم‌ها رفع نشد، رئیس جمهور بعدی در این راستا باید تلاش کند. او سپس دنبال رونق دادن به تولید و رفع مشکلات معیشتی باشد و برای رسیدن به این هدف زمینه را برای جذب سرمایه خارجی فراهم کند، زیرا با رفع تحریم‌ها، آزاد شدن پول های بلوکه شده ، آغاز فروش نفت و از بین رفتن موانع صادارت و واردات، زمینه برای رونق اقتصادی فراهم خواهد شد

ارسال نظر