کد خبر : 8282

سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که واکسیناسیون عمومی در کشور از چه زمانی اغاز می‌شود؟ گفت: طبق سند، واکسیناسیون مطابق برنامه با ورود واکسن های خریداری شده جمعیت هدف واکسینه خواهند شد.

به گزارش ستاره پارسی :

علی ربیعی سخنگوی دولت درباره آخرین وضعیت خرید واکسن خارجی و آخرین وضعیت تولید واکسن های داخلی گفت: ایران برای خرید حدود 42 میلیون دز واکسن وارداتی از مسیر خرید مستقیم و واردات از سبد کوواکس از ماه ها قبل اقدام کرده و تا امروز حداقل خرید بیش از 21 میلیون دز واکسن قطعی شده است، البته برنامه تحویل این واکسن ها لزوما با توافقات قبلی و وعده تولیدکنندگان و تامین کنندگان منطبق نیست، چنانکه پیش بینی تحویل حدود 2 میلیون و 800 هزار دز واکسن تا پایان سال 99 عملا بطور کامل محقق نشده است، البته این تاخیر معضل جهانی است و تقریباً هیچ کجای جهان تحویل واکسن کرونا دقیقاً با برنامه زمانبندی شده قبلی پیش نرفته است و این امر حتی به برخی اختلافات بین دولت ها نیز دامن زده است.


خبرجدید:علت حضور همسر سابق مهناز افشار در مراسم آزاده نامداری چیست؟


وی افزود: با این حال در روزهای آتی نیز مجدداً محموله های واکسن از روسیه، چین و کوواکس وارد کشور خواهد شد و این روند با تولید مشترک واکسن و تولید واکسن های داخلی در اواخر بهار بصورت تصاعدی ادامه خواهد یافت.

سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که واکسیناسیون عمومی در کشور از چه زمانی اغاز می شود؟ گفت: طبق سند، واکسیناسیون مطابق برنامه با ورود واکسن های خریداری شده جمعیت هدف واکسینه خواهند شد و واکسیناسیون عمومی توام با استفاده از واکسن های تولید داخل انجام می شود.


خبرجدید:ماجرای دعوا و کتک کاری آزاده نامداری و فرزاد حسنی بعد 10 سال لورفت! + عکس

وی خاطرنشان کرد: لذا اگرچه واکسیناسیون از 21 بهمن ماه آغاز شده ولی روند واکسیناسیون، اواخر بهار، تابستان و پاییز برای قسمت اعظم افراد انجام خواهد شد و تا رسیدن به نقطه هدف یعنی ایمنی جمعی ناشی از واکسیناسیون ادامه خواهد یافت.

ارسال نظر