کد خبر : 8363

مهرداد خیرخواهان بسکتبالیست 26 ساله در پارک سمنان درگذشت.

به گزارش ستاره پارسی :

آخر هفته با انتشار خبر تلخ مرگ دو ورزشکار در سمنان همراه بود. دو ورزشکار ایرانی که در حادثه‌های جداگانه جان خود را از دست دادند. یکی بسکتبالیست بود و دیگری چترباز؛ هر دو جان دادند، آن هم درست درحال انجام ورزشی که به آن علاقه داشتند.​


خبرداغ:ماجرای عروس و دامادی که خواهر برادر شدند!


چتربازی که درحال آموزش بود و بسکتبالیستی که درحال کوهنوردی جان باخت. هردو سقوط کردند. ارتفاع زندگی آنها را گرفت. هردو در سمنان قربانی حادثه‌های دلخراشی شدند.

نخستین  حادثه  مربوط به مهرداد خیرخواهان است. بسکتبالیست ۳۶ساله‌ای که در  پارک کوهستان سمنان  جان باخت. پسر ورزشکاری که از بالای کوه تعادل خود را از دست داد و در میان صخره‌ها سقوط کرد. او که به جز بسکتبال به کوهنوردی نیز علاقه زیادی داشت، درنهایت در میان صخره‌ها جان خود را از دست داد.

این  حادثه  ساعت ۱۸و ۵۸ دقیقه به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی اطلاع داده شد. بلافاصله تیم نجات در کمترین زمان ممکن خود را به محل حادثه رساند. همزمان ۳ ایستگاه یک، دو و پنج به همراه ۳ دستگاه خودرو ۷نفر آتش‌نشان برای امدادرسانی این حادثه به محل رفتند.

اسمعیل‌پور، رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری سمنان درباره جزئیات این ماجرا گفت: «طی تماس شهروندی با سامانه ۱۲۵ نیرو‌های عملیاتی به محل اعزام شدند. به محض رسیدن، مشاهده کردند پسری ۳۶ساله از بالای کوه تعادل خود را از دست داده و در میان صخره‌ها سقوط کرده است. او به‌شدت دچار مصدومیت شده بود. بنابراین آتش‌نشانان بلافاصله به وسیله تجهیزات امدادی و حمل مصدوم، (بسکت) بعد از فیکس‌کردن و مهار مصدوم، او را به پایین کوه انتقال و تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند.»

اما شدت جراحات به ‌حدی بود که این پسر ورزشکار نتوانست مقاومت کند. او به دلیل شدت جراحت وارده حال وخیمی داشت. بنابراین پس از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داد. او یکی از بسکتبالیست‌های جوان و حرفه‌ای سمنان بود.

دومین حادثه نیز به چترباز میانسال برمی‌گردد.  چتربازی  که هنگام آموزش به شاگردانش سقوط کرد و جان باخت. بازنشدن چتر هنگام پرش از ارتفاع، مرگ در دم این فرد را رقم زد.

73‌سال سن داشت. به شاگردانش آموزش می‌داد. کاری را که سال‌ها با آن زندگی کرده بود. ارتفاعات برایش مثل خانه‌ای امن شده بود. مرد میانسالی که چتر برایش مثل یک دوست و همراه شده بود، اما همین یار همیشگی درنهایت ایستگاه آخر زندگی‌اش را رقم زد. چتر در ارتفاعات او را تنها گذاشت. دستش را رها کرد. او در مقابل شاگردانش و هنگام آموزش سقوط کرد و زندگی‌اش به پایان رسید.


خبرداغ:اولین صحبت های همسر سیاوش اسعدی در پی آزار جنسی به ریحانه پارسا + ویدئو


ساعت 14و47 دقیقه روز چهارشنبه هجدهم فروردین‌ماه بود که این حادثه رخ داد. یک سانحه که در شهرستان گرمسار اتفاق افتاده بود. بلافاصله این حادثه به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اعلام شد. خیلی زود موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت و رسیدگی به این ماجرا آغاز شد. مأموران پاسگاه انتظامی «کردوان» به محل اعلام‌شده در منطقه نورالدین گرمسار اعزام شدند. در بررسی‌های پلیس مشخص شد یکی از مربیان چتربازی، دچار حادثه شده و جان خود را از دست داده است.

در این حادثه، این مربی 73ساله بر اثر بازنشدن چترش حین آموزش  چتربازی  و هنگام پرش از ارتفاع، به‌شدت با زمین برخورد کرده و در دم جان خود را از دست داد. حادثه‌ای که تلخی یک اتفاق ناگوار در تهران را یادآوری کرد

ارسال نظر