کد خبر : 8600

چرا حقوق بازنشستگان پرداخت نشد؟ | زمان واریز حقوق بازنشستگان | حقوق بازنشستگان | علت تاخیر پرداخت حقوق بازنشستگان کشوری

بازنشستگان حتما بخوانند!

بازنشستگان بخوانند. در هفته های اخیر ابهامات زیادی درباره نحوه پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی پیش آمده است. در ماجرای برکناری مدیرعامل شستا اگر بنا را بر درستی ادعای هیات مدیره شستا بگذاریم رضوانی فر در پرداخت پول هایی که باید با آنها حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی پرداخت می شد تعلل و در واقع تخلف کرده است. این امر نشان می دهد موضوع مهمی همچون پرداخت حقوق بازنشستگان در صورت تخلف مدیرعامل شستا به مخاطره می افتد و این ساز و کار باید اصلاح شود.

خبر خوش 10 میلیونی برای بازنشستگان

 علی خدامی، مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: با هماهنگی بانک عامل، سومین نوبت وام ضروری ۱۰ میلیون تومانی بازنشستگان و وظیفه‌بگیران این صندوق امروز (یکشنبه ۷ شهریور ۱۴۰۰) به حساب ۲۳ هزار و ۶۵۰ نفر از مشمولان واریز خواهد شد.

حقوق بازنشستگان

مشکل جدید در پرداخت حقوق بازنشستگان

هیات مدیره شستا مدعی شده اند که رضوانی فر پولی را که باید به این سازمان می پرداخته تا هزینه حقوق اقشار مستمری بگیر و بازنشسته تحت پوشش این سازمان شود را نپرداخته است. به نظر می رسد چنانچه این ادعا صحت داشته باشد و پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با سرپیچی احتمالی مدیرعامل شستا به خطر می افتد باید در این زمینه شفاف سازی و پیشگیری های لازم صورت گیرد.

به بیان دیگر ساز وکار موضوع مهمی مثل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نباید به صورتی باشد که مدیرعامل شستا بتواند در آن خللی ایجاد کند.

نکته قابل توجه این که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی د‌ر پاسخ به ابهام‌های به‌وجود‌ آمد‌ه د‌ر مورد‌ برکناری مد‌یرعامل شستا اعلام کرده است که محمد شریعتمداری وزیر کار نقشی د‌ر برکناری محمد‌ رضوانی‌فر ند‌اشته است.

خبر خوش برای بازنشستگان

طبق آخرین وعده مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی قرار بود این مابه‌التفاوت با حقوق تیر واریز شود که این کار انجام نشد. براساس آخرین خبر‌ها، مصطفی سالاری وعده که در چند روز آینده این واریزی انجام می‌شود.

رئیس کانون بازنشستگان استان تهران در این خصوص به تجارت‌نیوز گفت: چند روز قبل با رئیس سازمان تامین اجتماعی جلسه داشتیم و ایشان قول داده‌اند که مابه‌التفاوت در چند روز آینده واریز شود. همچنین گفتند که در نهایت تا دو هفته آینده این واریزی انجام می‌شود.

علی دهقان‌کیا، سالاری چند هفته پیش اعلام کرد که مشکل واریز نشدن مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان در نداشتن بودجه است. براساس اظهارات پیشین دهقان کیا حدود شش هزار میلیارد تومان برای واریز مابه‌التفاوت نیاز هست.

اگر مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان در چند روز آینده واریز شود، از روز بیستم مرداد نیز حقوق بازنشستگان واریز می‌شود. اما اگر به آخر هفته موکول شود در واقع با حقوق مرداد واریز می‌شود.

واریز حقوق ماهانه بازنشستگان معمولا از روز بیستم هر ماه آغاز می‌شود که برای ماه جاری، واریزی‌ها از چهارشنبه این هفته شروع می‌شود و تا پایان ماه ادامه دارد./تجارت نیوز

 

ارسال نظر