کد خبر : 2362

پس از ماجرای جنجالی قتل رومینا اشرفی توسط پدرش، رسانه‌های ضد انقلاب و معاند با تولید و انتشار ادامه دار اخبار جعلی از قتل‌های موسوم به قتل ناموسی، سعی در برهم زدن آرامش روانی در مردم دارند.

قتل ناموسی  پدیده‌ای رایج در ایران است.در یک تقسیم‌بندی کلی قتل‌ناموسی را می‌توان به دو دستهٔ درون‌خانوادگی و برون‌خانوادگی تقسیم کرد. قتل‌های درون‌خانوادگی شامل به قتل رساندن فرد یا افرادی از اعضای خانواده توسط سایر اعضای همان خانواده، به تنهایی یا با مشارکت افراد بیگانه است. قتل‌های برون‌خانوادگی قتل‌هایی هستند که با انگیزهٔ انتقام جویی از متجاوزان به نوامیس و توسط فرد مورد تجاوز قرار گرفته یا خانوادهٔ او انجام می‌شوند.قربانیان قتل‌های ناموسی درون‌خانوادگی معمولاً دختران ازدواج‌نکرده‌ای هستند که توسط پدر یا برادرشان کشته می‌شوند یا زنان متأهلی که توسط شوهر، برادر، پدر یا دیگر بستگان خود به قتل می‌رسند. قتل های ناموسی که به «قتل به خاطر شرف» هم معروف است، به دلایلی همچون سرپیچی کردن از ازدواج‌های اجباری، اصرار برای این‌که زنی بخواهد همسر آینده‌اش را خودش انتخاب کند، برقراری روابط عاشقانهٔ غیر متعارف، خیانت به همسر، زنا و فرار از خانه که رفتارهای ضد ناموسی، بی‌عفتی، بدنامی و فضاحت تلقی می‌شوند، اتفاق می‌افتد. 

 

 پس از ماجرای جنجالی قتل رومینا اشرفی توسط پدرش، رسانه‌های ضد انقلاب و معاند با تولید و انتشار ادامه دار اخبار جعلی از قتل‌های موسوم به قتل ناموسی، سعی در برهم زدن آرامش روانی در مردم دارند.

 

اخبار اجتماعی- اخیرا و در تازه ترین اقدام، رسانه‌ها و صفحات مجازی وابسته به اپوزسیون جمهوری اسلامی، شایعه‌ای بی‌اساس را منتشر کردند و مدعی به قتل رسیدن یک زن باردار 18 ساله کرمانشاهی به نام سمیه فتحی در روز پنج شنبە ٢٩ خرداد شدند.

 

در این خبر نقل شد که قتل این زن توسط پدر، برادر و دیگر اعضای خانواده‌اش، به علت مسائل ناموسی و ارتباط با جوان دیگری با خوراندن قرص برنج انجام شده است و هیچ‌کدام از آن‌ها نیز توسط پلیس دستگیر نشده‌اند که با بررسی‌های مرکز مقابله با شایعات سایبری مشخص گردید این خبر کذب است و اخباری مبنی بر وقوع چنین قتلی در کرمانشاه صحت ندارد.

 

بنابر بررسی های مرکز مقابله با شایعات سایبری، سرهنگ محمدرضا آمویی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه، نیز این موضوع را خبرسازی جعلی رسانه‌های معاند دانسته و از انجام بررسی‌های پلیسی در سامانه‌های مختلف و پیگیری از مراجع ذی‌صلاح همچون پزشکی قانونی و حتی حضور و تحقیقات پلیس در محله مورد ادعای رسانه‌های معاند خبر داده و بر کذب بودن این ادعا، تأکید نموده است.

 

منبع:افکارنیوز

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
از دنیای ورزش
از دنیای سینما و تئاتر
از دنیای مد و لباس
روی خط رسانه
‍‍‍