کد خبر : 265

عامل قتل وحید مرادی - شرور معروف تهران- از سوی قضات دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شد.

به گزارش ستاره پارسی :

به گزارش خبرنگار ستاره پارسی ؛ عامل قتل وحید مرادی - وحید مرادی شرور معروف تهران- از سوی قضات دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شد. متهم که سعید  قاتل وحید مرادی نام دارد تیر سال 97 در جریان یک درگیری جمعی در زندان رجایی شهر وحید مرادی را به قتل رسانده بود. در ادامه جزییات بیشتری از قتل وحید مرادی را می خوانید :

 

قاتل وحید مرادی به اعدام محکوم شد

وحید ۴۳ ساله - مقتول- که ۱۶ سابقه کیفری در پرونده‌اش داشت اردیبهشت‌ سال ‌۹۷ از زندان آزاد شد، اما دو ماه بعد به اتهام قتل یکی از دوستانش در یک میهمانی شبانه تحت تعقیب قرار گرفت و هنگام فرار در مرز ایران و ترکیه دستگیر شد. وحید بعد از انجام تحقیقات اولیه به زندان رجایی شهر منتقل شد اما روز ۱۱‌تیر‌سال گذشته در جریان دعوایی که بین او و هوادارانش با گروه دیگری از زندانیان به راه افتاده‌ بود به قتل رسید.

همزمان با قتل وحید، کارآگاهان پلیس با حضور در زندان و بررسی دوربین‌های مداربسته و تحقیقات کامل، ۱۷‌نفر از زندانیان را که در درگیری شرکت کرده بودند، بازداشت کردند. با کامل شدن تحقیقات دو مظنون اصلی به نام‌های عباس و سعید به اتهام قتل مورد بازجویی قرار گرفتند. سعید ۴۷‌ساله از مجرمان سابقه‌دار بود که ۱۳‌بهمن سال‌۹۵ در یک نزاع مرگبار دستگیر شده‌بود.

 

براساس محتویات پرونده سعید بعد از قتل مورد بازجویی قرار گرفت. او در تحقیقات گفت: وحید مدعی بود عقاب زندان است و ما جوجه هستیم. او در زندان برای خودش باند درست کرده و 50 نوچه داشت و می‌گفت همه زندانیان باید به حرف‌هایش گوش کنند. من از این رفتارهایش خوشم نمی آمد، به حرف‌هایش گوش نمی‌کردم اما کاری هم با او نداشتم. تا اینکه روز حادثه وحید به نوچه‌هایش دستور داد که زندانیان را مطیع او بکنند. آنها به سمت من و چند دوستم حمله کردند با روغن دان و تیزی به سمت ما آمدند با اینکه ما در بند را بستیم که آنها وارد نشوند اما یکی از اقوام وحید که در بند ما بود در را باز کرد و آنها وارد شدند و درگیری آغاز شد اما من او را نزدم.

 

گفته‌های سعید در حالی بود که دیگر شاهدان پرونده و نوچه‌های وحید مرادی مدعی بودند که سعید عامل قتل وحید است.بعد از تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست برای متهمان پرونده به شعبه 4 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. سعید یکبار دیگر قتل را انکار کرد و گفت: من به خاطر یک نزاع در زندان بودم البته قبلاً مرتکب قتل شده‌ بودم که رضایت گرفته بودم. تا اینکه وحید به من گفت باید مطیع او باشم من قبول نکردم و او درگیری به راه انداخت اما من عامل قتل نیستم و دیگران هم تیزی و چاقوی خودساخته داشتند. شاید آنها وحید را زده‌ باشند.

 

بعد از گفته‌های متهمان و پایان جلسه دادگاه، قضات برای صدور رأی وارد شور شدند و سعید را با توجه به شواهد موجود به قصاص محکوم کرده و سایر متهمان را نیز به حبس محکوم کردند.

 

ارسال نظر