کد خبر : 8692

او با عکس ها چکار کرد؟

 سرهنگ حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح این خبر اظهار داشت: برابر شکوائیه واصله خانمی جوان مبنی بر دسترسی غیرمجاز به تصاویر خصوصی‌اش و انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی  پرونده اولیه تشکیل شد و با ثبت اظهارات شاکیه موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

به گزارش رکنا، وی افزود:

شاکیه در اظهارات خود بیان داشت که با توجه به خرابی تلفن همراه خود به تعمیرکار موبایل در یکی از شهرستان‌ها مراجعه می‌کند و با توجه به شناختی که از فرد تعمیرکار داشته به او اعتماد می کند و تلفن همراه خود را جهت تعمیر به وی می سپارد.

این مقام انتظامی در شیراز تصریح کرد:

با بررسی های اولیه مشخص شد متهم بعد از تعمیر گوشی این خانم اقدام به کپی کردن تصاویر و فیلم‌های خصوصی وی کرده بود که با اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا، متهم اصلی مورد شناسایی قرار گرفت و سرانجام این مجرم سایبری بعد از مواجهه با ادله جرم به بزه ارتکابی خود اعتراف کرد.

این مقام سایبری به مجرمان فضای مجازی هشدار داد:

دسترسی به حساب  اطلاعات کاربران جرم بوده و برابر قانون جرایم رایانه ای هرکس به طور غیرمجاز به داده ها یا سامانه های مخابراتی که بوسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی یابد به حبس از نود و یک روز تا یک سال و یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا بیست میلیون ریال یا هردو مجازات محکوم خواهد شد.  

رئیس پلیس فتا استان فارس به هموطنان توصیه کرد:

قبل از مراجعه به تعمیرکاران موبایل، تمامی عکس‌های شخصی و خانوادگی خود و اطلاعات مهم را حذف نموده و برای تلفن همراه خود، رمز عبور مناسب انتخاب کنند و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مجرمانه به سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

 

ارسال نظر