کد خبر : 2902

سخنگوی صنعت برق گفت: براساس پیش بینی‌ها در هفته پیش رو هوا گرمتر خواهد شد، که برای تامین برق پایدار نیازمند همکاری مشترکین برق هستیم.

مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اینکه از مشترکان عزیز خواهشمندیم با استفاده از دور کند کولر‌های آبی و تنظیم کولر‌های گازی روی 24 درجه، امکان برقرسانی به هموطنان جنوب کشور را نیز فراهم کنند افزود: با توجه به روند فزاینده گرمای هوا، مصرف برق به شدت افزایش یافته و احتمالا اوج مصرف در این روز‌ها خواهد شکست بنابراین تنها راه پایدار ماندن برق و جلوگیری از بروز خاموشی، استفاده از دور کند کولر‌های آبی و تنظیم کولر‌های گازی روی 24 درجه است.

 

وی گفت: تنظیم درجه کولر‌های گازی روی 24 یعنی استفاده بدون مشکل از برق در 24 ساعت شبانه روز.

 

سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه تنظیم دمای کولر‌های گازی روی 24 درجه باعث جلوگیری از احتمال ابتلا به سرما خوردگی می‌شود ادامه داد: استفاده از دور کند کولر‌های آبی باعث کاهش مصرف آب و برق مشترکان خواهد شد.

 

رجبی مشهدی افزود: هم اکنون تنها 110مگاوات تا شکستن رکورد اوج مصرف سال گذشته فاصله داریم و این نکته نشانگر آن است که همه باید نکات مدیریت مصرفی را جدی بگیریم تا محدودیتی در تامین برق ایجاد نشود.

 

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید تا 10درصد از مصرف برق خود را کاهش دهندگفت: پایین بودن دمای برخی سالن‌های فرودگاه‌ها و ادارات که بیشتر مراجعه کننده دارند، باعث اعتراض مردم شده است که در صورت تنظیم دما روی 24درجه می‌توانند در کسب رضایت مردم و بهینه سازی مصرف موثر باشند.

 

 

منلع:تسنیم

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
از دنیای ورزش
از دنیای سینما و تئاتر
از دنیای مد و لباس
روی خط رسانه
‍‍‍