کد خبر : 2122

با تهیه ی مربای توت فرنگی می تواند علاوه بر مربا، مقداری شربت هم برای روزهای گرم در اختیارتان قرار دهد؛ فقط حواستان به نکات تهیه مربا باشد تا پس از مدتی که سراغ مربایتان رفتید با کپک یا شکرک مواجه نشوید.

به گزارش ستاره پارسی :

مواد لازم برای تهیه ی مربا توت فرنگی:

 توت فرنگی  1/5 کیلو
 شکر  1/250 کیلو
 آبلیمو 2 قاشق غذاخوری 

مربای توت فرنگی

طرز تهیه مربا توت فرنگی:

ابتدا توت فرنگی ها را داخل ظرف بزرگی پر از آب بریزید تا اگر شنی به آن ها چسبیده باشد به ته ظرف ته نشین شوند. سپس توت فرنگی ها را از روی آب بگیرید و داخل سبد بریزید و دوباره با آب بشویید. برگ سر توت فرنگی ها را بگیرید.

 

توت فرنگی های ریز به صورت کامل تهیه کنید اما توت فرنگی های درشت را به 2 قسمت تقسیم کنید. بهتر است از توت فرنگی های یک اندازه مربا را تهیه کنید زیرا اگر به صورت کامل و نصف را با هم مخلوط کنید ظاهر زشتی پیدا می کند. سپس مقداری از توت فرنگی ها را داخل قابلمه لعابی بریزید و یک لایه شکر روی آن بریزید و باز لایه ای توت فرنگی و لایه ای شکر بریزید این کار را تکرار کنید تا شکر و توت فرنگی ها تمام شوند بعد در ظرف را بگذارید و مدت یک شبانه روز در یخچال قرار بدهید تا آب بیندازد.

مربای توت فرنگی

طرز تهیه مربای توت فرنگی خانگی

اگر آب ننداخته بود می توانید یک استکان کوچک آب به آن اضافه کنید اگر آب انداخته بود لازم نیست آب اضافه کنید.

 

مربا را روی حرارت ملایم بگذارید و حواستان به آن باشد تا سر نرود زیرا زود سر می رود. بعد از اینکه چند جوش زد مربا کف می کند، کف روی مربا را بگیرید و هم بزنید. آخرای پخت 2 قاشق غذاخوری آبلیمو به آن اضافه کنید و هم بزنید و صبر کنید تا مربا قوام بیاید.

 

زمان پخت مربا نیم ساعت زمان می برد زیرا اگر بیشتر بجوشد مربا تیره می شود و توت فرنگی ها له می شوند.

 

برای اینکه متوجه شوید مربا قوام آمده مقداری از آب آن را داخل بشقابی بریزید اگر سرد شد و سفت بود و به راحتی تکان نخورد مربا قوام آمد.

 

در قابلمه را نگذارید زیرا عرق می کند. بعد از سرد شدن مربا را داخل شیشه ای تمیز و خشک بریزید.

 

مربای توت فرنگی

طرز تهیه مربای توت فرنگی

نکاتی برای تهیه ی مربا توت فرنگی:

  •  برای پختن مربای توت فرنگی از قابلمه لعابی در ابعاد و اندازه مناسب استفاده کنید.
  •  مهمترین نکته در پخت مربا، قوام آمدن شربت آن است که باید به آن دقت کنید.
  •  از توت فرنگی های سفت، ریز و بدون لک برای تهیه مربا استفاده کنید تا هنگام پخت مربا توت ها له نشوند و ظاهرخود را از دست ندهند.
  • توت فرنگی های درشت را برای تهیه مربا خرد کنید. تا هم زمان پخت مربا کوتاه تر شود و هم رنگ مربا در اثر جوشیدن زیاد تیره نشود.
  •  درب قابلمه ی مربا را از اول تا آخر پخت نبندید تا رنگ مربا تغییر نکند.
  • حتما کف مربا را هنگام پخت بگیرید، تا مربای شما خوش رنگ شود. 
  • می توانید از دارچین ،هل، وانیل و زعفران برای خوش عطر شدن مربا استفاده کنید. هرچند طعم توت فرنگی به تنهایی عطر مربا را منحصر به فرد می کند.
  •  اگر مربا را شیرین تر دوست دارید شکر و توت فرنگی را به یک اندازه استفاده کنید. 
  •  برای طرز تهیه مربای توت فرنگی مجلسی، می توانید از مغز گردو در آن استفاده کنید.

مربای توت فرنگی

 

مربای توت فرنگی

چه زمانی مربا شکرک می زند؟

 اگر بیشتر از زمان گفته شده بجوشد هم تیره می شود و هم شکرک می زند.

 شکر آن بیشتر از اندازه باشد.

 کف روی آن را جدا نکنید.

 

چه زمانی "مربای توت فرنگی" کپک می زند؟

 اگر توت فرنگی ها کاملا پخته نشده باشد سبب کپک زدن مربا می شود.

 اگر از قاشق استیل استفاده کنید سبب آب انداختن مربا می شود و بعد کپک می زند.

 مربا باید به اندازه ی کافی قوام آمده باشد و شکر آن کم نباشد تا کپک نزند.

 ظرف مربا کاملا خشک و تمیز باشد.

 

برای اینکه بفهمید مربا خوب قوام آمده یا نه، می توانید از دو روش زیر استفاده کنید:

1) مقداری از مربای در حال جوش را بردارید و کمی سرد کنید. حالا قدری از آن را بین دو انگشت قرار دهید و انگشت خود را باز کنید؛ اگر کشیده شد، مربا قوام یافته است.

 

2) قطره ای از مربا را داخل کمی آب سرد بریزید. اگر مربا ته نشین شد و باز نشد و وانرفت، قوام یافته است.

 

برای جلوگیری از ورود هوا به داخل شیشه‌ی مربا، روی آن را با کاغذ فویل بپوشانید و درِ آن را محکم ببندید و در موقع استفاده، فویل را از روی شیشه بردارید.

 

هیچ وقت مربا را داخل شیشه‌ی خیس نریزید و قاشق خیس داخل آن نکنید؛ زیرا مربا کپک می زند.

 

هر وقت مربا کف کرد، کاملاً پخته شده است.

 

برای تهیه ی مربا، می توانید از ترکیب میوه ها استفاده کنید مثلاً ترکیب توت فرنگی و سیب!

 

بعد از پوست کندن میوه هائی که به سرعت سیاه می شوند مثل سیب، آن ها را درون آب سرد و آبلیمو بگذارید و پس از چند دقیقه آن را بپزید. این کار، مانع از تغییر رنگ مربا و سیاه شدن میوه می شود.

 

برای ترد شدن برخی از مرباها مثل خیار، کدو و پوست هندوانه، می توانید از آب آهک استفاده کنید. برای تهیه ی آن، 3 قاشق سوپخوری آهک را با 2 لیتر آب مخلوط کنید و میوه ها را 24 ساعت درون آن قرار دهید. سپس میوه را از آب دربیاورید و خوب بشوئید. بعد برای پختن مربا استفاده کنید.

 

 شستن توت فرنگی به روشی صحیح و مطمئن

توت فرنگی ها، نه تنها بخشی از رژیم غذایی سالم هستند بلکه می توانند به کاهش خطر بیماری های قلبی نیز کمک کنند با این حال، همانند دیگر محصولات تازه، توت فرنگی باید قبل از مصرف به دقت تمیز شود، چون آن ها می توانند به باکتری های مضری مثل سالمونلا یا E. coli آلوده شوند ؛ علاوه بر این، توت فرنگی ها یکی از "دوجین" غذای کثیفی است که اغلب آفت کش ها را شامل می شود.

توت فرنگی

بهترین راه شستن توت فرنگی

روش شستن توت فرنگی در آب

توت فرنگی بد یا فاسد را بردارید و جدا کنید. قبل از استفاده، آن ها را بشویید، هر چند که توت فرنگی مثل اسفنج عمل می کند، آن ها آب را به سرعت جذب می کنند که باعث فاسد شدنشان خواهد شد.

 

توت فرنگی هایی را که کبود، نرم و پوسیده یا نرسیده باشند، دور بریزید و آنهایی را که بزرگ و رنگ قرمز عمیقی دارند، نگه دارید. قبل از شستن ساقه را جدا نکنید، چون توت فرنگی آب را جذب می کند.

 

توت فرنگی را در یک ظرف بزرگ تمیز قرار دهید. مهم نیست که حتماً آن ها را در آب بخیسانید فقط کافیست زیر آب تمیز بشویید.

 

همانطور که در این بخش از نکات  گفته ایم آن ها را به آرامی با دست حرکت دهید و مطمئن شوید که همه شسته می شوند و بعد در یک کاسه آب سرد بچینید.

توت فرنگی

طرز شستن توت فرنگی

چند عدد توت فرنگی را در دست نگه دارید و آن ها را با آب بشویید. به جای آن که به زیر آب فرو کنید، باید با آب سریع شسته شوند.

 

توت فرنگی ها را خشک کنید. وقتی خیس بمانند، دانه ها سریعاً تحلیل می روند. حتی اگر خشک و خشک بمانند، آب را جذب خواهند کرد و طعم شیرین کمتری خواهند داشت.

 

بگذارید برای یک دقیقه در ظرف آب کشی شوند. آن ها را با یک حوله کاغذی خشک کنید. مراقب باشید که به میوه آسیب نرسانید.

 

تمیز کردن توت فرنگی با محلول سرکه:

توت فرنگی را به طور کامل با یک محلول سرکه تمیز کنید. 

این کار هم چنین به دور نگه داشتن آن ها از فساد بیش از حد در یخچال کمک می کند. ناامید می شوید اگر یک قوطی توت فرنگی بخرید و دو روز بعد رنگشان سفید شود.

 

شما باید توت فرنگی هایی که پوسیده یا خشک شده اند را دور بریزید. باز هم، ساقه را نگه دارید تا زمانی که آماده شوید از توت ها در دستور غذای خود و یا خوردن استفاده کنید.

 

شما به مقداری سرکه سفید، یک لگن و یا سینک نیاز دارید. نصف یک لگن یا سینک تمیز را با آب سرد پر کنید و مطمئن شوید آب گرم نیست.

 

به ازای هر 3 فنجان آب یک فنجان سرکه اضافه کنید. محلول را به خوبی با دست هایتان مخلوط کنید. دو یا سه توت فرنگی را بردارید. شما می توانید هربار چند توت فرنگی را تمیز کنید.

 

این به شما کمک می کند مطمئن شوید همه را به درستی تمیز کرده اید. سپس تو فرنگی ها را زیر آب سرد بگیرید، هیچ کس نمی خواهد طعم سرکه در میوه ها باقی بماند. میوه را به آرامی با حوله کاغذی یا یک حوله آشپزخانه خشک کنید.

توت فرنگی

نحوه شستن توت فرنگی

استفاده از شوینده های گیاه برای شستن توت فرنگی:

شما می توانید شوینده های گیاهی را از اغلب سوپرمارکت ها بخرید. نصف یک لگن تمیز و یا سینک را با آب سرد پر کنید و به میزان 2 اونس از محلول شستشوی گیاهی را اضافه کنید و خوب تکان دهید و خوب بچرخانید، سپس توت فرنگی ها را در آن بریزید و پس از چند ثانیه از ظرف خارج کنید و سپس در یک حوله خشک نمایید.اما میوه را فشار ندهید. 

منبع: نمناک

ارسال نظر