کد خبر : 90

حامد همایون (همچنین حامد محمودزاده نیز شناخته شده است) یک خواننده پاپ ایرانی زادهٔ بابل است.حامد همایون قبلا با اسم اصلی اش فعالیت میکرد.

به گزارش ستاره پارسی ؛ حامد همایون شیرازی ست. سال ها در آنجا در خوانده و درس داده. در بیوگرافی حامد همایون در همین صفحه می بینید که چقدر برای رسیدن به آنچه اکنون هست زحمت کشیده  حامد همایون عاشق موسیقی است و صحبت کردن با  حامد همایون جذاب و لذتبخش است. حامد همایون پسری مهربان و با شخصیت و تحصیل کرده از خانواده ای که داشتن فوق لیسانس حداقل برای باسوادی است!

 

حامد همایون خواننده موسیقی پاپ ایرانی، قبلا با نام حامد محمودزاده فعالیت داشته و چند آهنگ با نام قبلی خود دارد. همایون به تازگی به شهرت فراوانی رسیده است. وی آثار زیبایی را در محیط وب از خود عرضه کرده است که با استقبال چشمگیر مخاطبان روبرو شده است.

 

بیوگرافی حامد همایون ( حامد محمودزاده )
 
حامد همایون (همچنین حامد محمودزاده نیز شناخته شده است)

 

وی زادهٔ بابل است.حامد همایون قبلا با اسم اصلی اش فعالیت میکرد.

 

ملیت: ایران

 

سبک‌(ها) : پاپ

 

حرفه(ها): خواننده، آهنگساز، نوازنده

 

ساز(ها) : گیتار

 

سال‌های فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

 

حامد همایون

فعالیت هنری حامد همایون 
حامد همایون نخستین کنسرت خود را به نفع کودکان سرطانی در مؤسسه محک برگزار کرد. او که آثارش در سال ۱۳۹۵ با استقبال مخاطبان مواجه شده آهنگ برنامه صبحگاهی شبکه اول به نام فرمول ۱ را اجرا کرده است. همایون در آغاز توسط پروژه استعدادهای موسیقی ایران مؤسسه ترانه شرقی معرفی شد.

 

نخستین حضور همایون در تلویزیون در ویژه برنامهٔ شب یلدای سال ۱۳۹۵ بود که او به طور زنده از برج میلاد برای ویژه برنامهٔ شبکه پنج برنامه اجرا کرد.

 

هم چنین اولین آلبوم رسمی او به اسم دوباره عشق ۲۳ دی ۱۳۹۵ منتشر شد.

 

حامد همایون در مصاحبه با روزنامه جام جم در دی ۹۵ گفته است «بیشتر ترانه‌ها در کشور ما حس غم را منتقل می‌کنند و از ناله و خیانت و سیاهی می‌گویند. ما تصمیم گرفتیم سردمدار ترانه‌های شاد و مثبت باشیم.»

 

این خواننده در نخستین اجرای رسمی خود در تهران در سی و دومین جشنواره فجر در نمایشگاه بین المللی تهران به روی صحنه رفت.

 

بیوگرافی حامد همایون خواننده پاپ ایرانی زادهٔ بابل

 

آلبوم‌های حامد همایون
نخستین آلبوم حامد همایون، «دوباره عشق» نام دارد که در دی ۱۳۹۵ منتشر شد. این آلبوم هجده آهنگ دارد که ۱۲ آهنگ آن قبلاً در فضای مجازی منتشر شده بودند و ۶ آهنگ جدید و شنیده نشده نیز داشت.

 

نام سراینده تنظیم مدت
 دیوونگی ندا حاتمی/سهیل حسینی سامان امامی ۰۳:۰۲
 قسمت آرزو مرجانی سامان امامی ۰۳:۱۰
 چه عشقی سهیل حسینی مسعود جهانی ۰۳:۰۷
 نگاهم کن مریم زاهدی سامان امامی ۰۳:۱۳
 دوباره عشق محمدرضا نظری سامان امامی ۰۳:۴۶
 می‌روم سهیل حسینی سامان امامی ۰۲:۵۴
 بارون که زد سهیل حسینی سامان امامی ۰۳:۰۴
 چنین کنم، چنان کنم   سهیل حسینی مسعود جهانی ۰۳:۳۱
 مجنون سهیل حسینی سامان امامی ۰۳:۴۳
 دنیای من المیرا بهشتی سپهر شاکری ۰۴:۲۲
 خدا همین حوالیه سهیل حسینی سامان امامی ۰۲:۳۰
 شیدایی سهیل حسینی سامان امامی ۰۳:۰۹
 به چشمات قسم سهیل حسینی سامان امامی   ۰۲:۵۴
 چتر خیس محمدرضا نظری محمدرضا نظری ۰۳:۵۱
 مردم شهر محمدرضا نظری محمدرضا نظری ۰۳:۲۹
 آه نکش سهیل حسینی سامان امامی ۰۳:۳۳
 جادوی نگاه سهیل حسینی سامان امامی ۰۳:۰۹
 هیهات سهیل حسینی سامان امامی ۰۳:۱۱
 

حامد همایون

تک‌ آهنگ‌های حامد همایون :
شیدایی

 

چتر خیس

 

مجنون

 

خدا همین حوالیه

 

دنیای من

 

الکل نگاه

 

بارون که زد

 

چنین کنم، چنان کنم

 

مردم شهر

 

به چشمات قسم

 

آه نکش

 

هیهات
 

حامد همایون

 

در ادامه با مصاحبه جالب حامد همایون همراه ما باشید.

 

حامد همایون عزیز شما از شهر ادب و هنر شیراز برخاستی چه چیزی از اول شما رو به سمت هنر کشاند شعر موسیقی یا !!!؟

 

من از موقعی که یادم هست میخواندم و از همان کودکی عاشق موسیقی بودم اینکه چرا این اتفاق افتاد را دقیق نمی دانم ولی فکر میکنم بخش مهم آن ارثی است چون هم پدرم صدا دارند و خواندند و هم برادرم و خواهرم صدای خوبی دارند.

 

یعنی از ابتدا علاقه مند بودی !؟

 

آنها استعدادش را دارند اما من علاقمند و پیگیر بودم و همان طوری که گفتم از سن خیلی کم ترانه را می نوشتم و از حفظ میخواندم.

 

یادت هست اولین آهنگی که حفظ کردی و در یک جمع خواندی چی بود !؟

 

بله یادم هست وقتی تو آمادگی و پیش دبستانی می رفتم این ترانه آقای حسن شماعی زاده را حفظ کرده بودم و می خواندم ؛ آره هر بار خواستم بگم دوستت دارم ؛ همیشه هم در مدرسه تک خوان گروه سرود بودم سر صف توی کلاس آخر کلاس های ادبیات و همه جا که از من میخواستند میخواندم.

 

صدایت هم خوب بود !؟

 

یادم نیست که صدایم آن موقع چه جور صدایی بود امام همه جا می خواندم و یادم هست که همه جا مورد اقبال بود. بعدا پسر خاله ام هم با من پیانو می زد و می خواندم از دوران دبیرستان هم گیتار میزدم و می خواندم.

 

پیش چه کسی گیتار را یاد گرفته بودی حامد همایون عزیز !؟

 

آنجا استادی در شیراز داریم که استاد بزرگی هستند به نام آقای مرشد من پیش ایشان رفتم که گیتار یاد بگیرم اما ایشان از من تست گرفتند و گفتند برو بخوان. البته چون ساز خریده بودم همین طوری پیش خودم تمرین می کردم. سال دوم دبیرستان که بودم سلفژ را پیش آقای کورش میری یاد گرفتم.

 

ایشان الان دکترای موسیقی گرفتند و در تهران رهبر ارکستر هستند. آن موقع ایشان در یک آموزشگاه در شیراز سلفژ تدریس میکردن و من پوتزولی یک و دو را پیش ایشان پاس کردم چون سلفژ خوبی داشتم ساز هم پیش خودم در حدی که به خواندنم کمک کند یاد گرفتم اول گیتار زدم و بعد از یک مدتی پیانو زدم و در کنارش آواز هم کار میکردم.

 

از همان اول هم گرایش به سمت کلاسیک و پاپ کلاسیک بود !؟

 

گرایش و علاقه من به موسیقی به خاطر آهنگ پاپ شروع شد و در یک برهه ای به خاطر جو موسیقی که به خاطر تمایل به موسیقی جز و کلاسیک وجود داشت من هم روی همان موج حرکت کردم و موسیقی کلاسیک یاد گرفتن.

 

یک مدت آواز کلاسیک تمیرین میکردم و روی نت آواز ایرانی می خواندم و بعد از یک مدت که دور هارومونی و سلفژ و کنتریوان را گذراندم به من پیشنهاد چند نفر از دوستان شروع کردم به تدریس در آموزشگاه ها شش سال هم به صورت جدی در آموزشگاه های معتبر درس دادم و مدرک مربیگری آواز را هم دارم.

 

حامد پس در موسیقی حرفه ای شدی !؟

 

در موسیقی که هیچ وقت نمیشه گفت من حرفه ای شدم ام چون واقعا موسیقی انتها ندارد البته من به صورت حرفه ای موسیقی رو دنبال میکنم و همیشه در حال کار و مطالعه هستم و اساسا فیلد مطالعه ای من هم در موسیقی است.

 

اینکه آواز درس دادم و هارمونی و کنتریوان می دانم خیلی به من کمک کرده است. بعضی وقت ها که ذهنم خسته می شد و آدم حس تکراری شدن می کند اگه دانش کار هم داشته باشد. با این علم میتواند به اون کمک کند تا از شاخه های دیگر وارد این قصه شود.

 

آن موقع که در آموزشگاه ها سلفژ و آواز درس می دادی خواننده مورد علاقه ات چه کسی بود !؟

 

من بسیاری از کارهای خوانندگان موسیقی ایران را دوست دارم اما هیچ وقت هیچ خواننده ایرانی خواننده مورد علاقه ام نبوده. اسطوره آواز من سلین دیون بود و همیشه کارهای ایشان رو دنبال میکردم.

 

همچنین کریس دی برگ را به اسطوره آواز نرم و راحتی که همیشه می خواند خیلی دوست داشتم و سعی میکنم متن ترانه هایش رو بنویسم و ترجمه کنم و یاد بگیرم.

 

پس حامد همایون عزیز خودت هم می خواندی !!؟

 

بله انگلیسی هم زیاد تمرین می کنم و می خوانم.

 

حامد در چه رشته ای تحصیل کرده ای !؟

 

من فوق لیسانس آبیاری و زهکشی از دانشگاه شیراز دارم.

 

اولین بار کی آهنگ یک اهنگ را در فضای مجازی منتظر کردی !؟

 

خاطرم نیست که دقیقا کی بود. من چون در می دادم خواستم چیزی بخوانم که یک اتود برای شاگردهایم داشته باشم و حدود هفت هشت سال پیش اولین قطعات را منتظر کردم و کار های دیگر هم که به نوعی مانور آوازی بود.

 

ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :