کد خبر : 2908

اختصاصی شمانیوز؛

شرکت سامسونگ به تازگی دستگاه ضدعفونی کننده جدیدی برای ضدعفونی تلفن هوشمند معرفی کرده است.

به گزارش شمانیوز به نقل از سم موبایل، شرکت سامسونگ به تازگی دستگاه ضدعفونی کننده جدیدی برای ضدعفونی تلفن هوشمند معرفی کرده است.

این دستگاه البته ارزان نیست و موجب پاکسازی باکتری های روی بدنه خواهد شد. بر این اساس دستگاه ضدعفونی گوشی جدید سامسونگ با بهره گیری از اشعه ماوراء بنفش می‌تواند 99 درصد از باکتری‌ها و میکروب‌ها موجود در سطح گوشی را از بین ببرد؛ هرچند هنوز مشخص نیست که ویروس کرونا نیز شامل این لیست می‌شود یا خیر؟

به طور کلی از آنجا که کرونا در دسته ویروس‌ها قرار می‌گیرد و تمامی ویروس‌ها در برابر اشعه ماوراء بنفش دفاعی از خود نشان نمی‌دهند، احتمالاً این دستگاه نیز بتواند ویروس کرونا را از سطح گوشی پاک کند؛ هرچند هنوز هیچ‌گونه مطالعه‌ای در این راستا صورت نگرفته است.

بر این اساس چراغ‌های اشعه ماوراء بنفش دستگاه ضدعفونی سامسونگ عملیات استریل را در 10 دقیقه انجام می‌دهند و پس از این مدت چراغ‌ها به منظور آسیب نرساندن به تجهیزات داخلی گوشی خاموش می‌گردند، اما پس از آن نیز روند شارژ گوشی ادامه پیدا می‌کند.

این دستگاه برای پاک‌سازی انواع گوشی‌ها با نمایشگری حداکثر 7 اینچ و دیگر گجت ها با ابعاد 196 96 در 96 در 33 میلی متر مناسب است. البته ماه پیش نیز شرکت Invisible Shield از شارژر مشابهی با این ویژگی و قیمت 80 دلاری رونمایی کرد.

 

 

منبع:شمانیوز

 

 

 

 

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
از دنیای ورزش
از دنیای سینما و تئاتر
از دنیای مد و لباس
روی خط رسانه
‍‍‍