کد خبر : 3165

اختصاصی شمانیوز؛

بامداد روز گذشته حساب‌های کاربری توییتر متعلق به باراک اوباما، جو بایدن، بیل گیتس، ایلان ماسک، جف بزوس و عده دیگری از افراد مشهور هک شده است.

به گزارش شمانیوز به نقل از ورج، بامداد روز گذشته حساب‌های کاربری توییتر متعلق به باراک اوباما، جو بایدن، بیل گیتس، ایلان ماسک، جف بزوس و عده دیگری از افراد مشهور هک شده است. این عملیات هک در حقیقت یک کلاهبرداری بود که با استفاده از توییتی جعلی کاربران را تشویق می‌کرد به یک کیف پول بیت کوین، پول واریز کنند.

در این کلاهبرداری ۳۹۲ تراکنش مالی انجام و بیش از ۱۱۵ هزار دلار از افراد سرقت شد. توییتر به محض رصد این حمله سایبری حساب کاربری هک شده را قفل و توییت‌های جعلی را حذف کرد.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد در این حمله هکرها، برخی از کارمندان توییتر هدف گرفته شده‌اند که به سیستم‌ها و ابزارهای داخلی پلتفرم دسترسی داشته‌اند. به طور دقیق‌تر کلاهبرداران تعدادی از کارمندان توییتر را فریب دادند تا با انجام اشتباهاتی امنیتی اطلاعات حساس دسترسی به سیستم های داخلی شرکت را به دست بیاورند.

این حمله هکری نگرانی‌های جدی را میان قانونگذاران آمریکایی ایجاد کرده و برخی از آنان نگران ضعف ماهیت سیستم‌های آنلاین هستند. توییتر اعلام کرده با تحقیقات اف بی آی همکاری می‌کند و همچنین اقداماتی را برای جلوگیری از حمله‌های مشابه انجام می‌دهد.

 

 

منبع:شمانیوز

 

 

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍