کد خبر : 3167

اختصاصی شمانیوز؛

مایکروسافت امروز رسما اعلام کرد که خریداران کنسول ایکس باکس سری ایکس نمی‌توانند از تجهیزات کنونی کینکت استفاده کنند.

به گزارش شمانیوز به نقل از Vg247، مایکروسافت امروز رسما اعلام کرد که خریداران کنسول ایکس باکس سری ایکس نمی‌توانند از تجهیزات کنونی کینکت استفاده کنند و همچنین بازی‌های ایکس باکس وان که بطور مخصوص برای کینکت ساخته شده‌اند نیز بر روی این کنسول قابل اجرا نخواهند بود.

رئیس بخش ایکس باکس، فیل اسپنسر گفته: «هدف ما امکان اجرای تمام بازی‌های ایکس باکس وان که به کینکت نیاز ندارند بر روی کنسول ایکس باکس سری ایکس در زمان عرضه است. قدرت فوق‌العاده بالای ایکس باکس Series X امکان اجرای سریع‌تر و بهتر بازی‌های Xbox One‌ را به شما می‌دهد.»

مایکروسافت در گذشته گفته بود که تمام بازی‌های ایکس باکس وان شامل بازی‌های سازگار ایکس باکس 360 و ایکس باکس اصلی روی کنسول جدید اجرا خواهند شد، البته نمی‌توانید بازی‌های کینکت را بر روی آن اجرا کنید. ایکس باکس سری ایکس مانند ایکس باکس وان ایکس فاقد پورت مخصوص کینکت است و مایکروسافت از سال 2018 تولید آداپتور USB کینکت را متوقف کرده است.

اسپنسر به صورت واضح به پشتیبانی ایکس باکس سری ایکس از تمام بازی‌های Xbox One اشاره نکرده، اما احتمالا اکثر بازی‌ها توسط کنسول جدید پشتیبانی خواهند شد. به گفته اسپنسر، قابلیت پشتیبانی از بازی‌های نسل قبلی هزینه اضافه‌ای از کاربران طلب نمی‌کند و توسعه دهندگان نیاز به انجام کاری ندارند.

اسپنسر گفته که مایکروسافت با بازی‌های انحصاری گیمرها را مجبور به ارتقای کنسول خود نمی‌کند: «بازی‌های استودیوهای بازی‌سازی Xbox Game که در چند سال آینده عرضه می‌شوند مانند Halo Infinite، روی ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس وان قابل اجرا خواهند بود. ما در زمان عرضه Xbox Series X، کاربران را با بازی‌های انحصاری مجبور به ارتقای کنسول نمی‌کنیم.»

مایکروسافت در تاریخ 2 مرداد یک رویداد برای بازی‌های ایکس باکس برگزار می‌کند که در آن، بازی‌های کنسول آینده این برند معرفی خواهند شد.

 

 

منبع:شمانیوز

 

 

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍