کد خبر : 1822

دعای روز آخر رمضان و شرح آن را در این بخش از ستاره پارسی بخوانید.

به گزارش ستاره پارسی :

در دعای روز سی ام ماه رمضان ۹۷ دعای این روز را با هم می خوانیم.در ادامه دعای روز سی ام ماه رمضان و ترجمه و شرحی بر فرازهای آن را مشاهده می کنید.در دعای روز سی ام ماه رمضان از خدواند می خواهیم درهای رحمت را بر روی باز کند.در دعای روز سی ام ماه رمضان از خداوند میخواهیم ما متشکرین از نعمات خود قرار دهد.در دعای روز سی ام ماه رمضان از خدا میخواهیم ما را پیرو راه و روش خاتم پیغمبرانشان گرداند.آمین

 

ماه مبارک رمضان به عنوان ماه مهمانی خدا از بهترین و پر فیض ترین ایام سال به شمار می رود.ماهی سرشار از برکت و لطف الهی که با روزه داری و عبادتی خالصانه می توان با معشوق خود یعنی پروردگار به آرامشی وصف ناشدنی دست یافت.برای همین برای رسیدن به این درک و مفهوم معنوی هر روز از ماه رمضان دارای دعای به خصوصی است و باید در روز خودش خوانده شود.ما نیز بر آن شدیم تا در این مقاله دعای روز سی ام ماه رمضان در اختیار مخاطبان و روزه داران عزیز قرار دهیم.

 

ماه مبارک رمضان به عنوان ماه مهمانی خدا از بهترین و پر فیض ترین ایام سال به شمار می رود.ماهی سرشار از برکت و لطف الهی که با روزه داری و عبادتی خالصانه می توان با معشوق خود یعنی پروردگار به آرامشی وصف ناشدنی دست یافت.برای همین برای رسیدن به این درک و مفهوم معنوی هر روز از ماه رمضان دارای دعای به خصوصی است و باید در روز خودش خوانده شود.ما نیز بر آن شدیم تا در این مقاله دعای روز سی ام ماه رمضان در اختیار مخاطبان و روزه داران عزیز قرار دهیم.

 

دعای روز سی ام ماه مبارک رمضان

در آخرین روز از ماه مبارک رمضان چنین می طلبیم خدای خویش را :

از خدا درخواست می کنم که روزه‌ای بگیرم که این فرع دینی به اصول متصل باشد. مانند شاخه درختی که میوه دارد،  اگر متصل به اصول باشد به ریشه درخت  این میوه اثر دارد و الا میوه خشک می‌شود.

 

متن عربی دعای روز سی ام ماه رمضان به همراه ترجمه فارسی

بسم الله الرحمن الرحیم

اللَّهُمَّ اجْعَلْ صِیَامِی فِیهِ بِالشُّکْرِ وَ الْقَبُولِ عَلَی مَا تَرْضَاهُ وَ یَرْضَاهُ الرَّسُولُ، مُحْکَمَةً فُرُوعُهُ بِالْأُصُولِ‌ بِحَقِّ سَیِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِینَ وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِین‌

 ای خدا در این روز روزه مرا با جزای خیر و مقبول حضرتت قرار ده که پسند حضرتت و پسند رسولت گردد و فروع آن را بواسطه اصول آن محکم اساس گردان به حق سید ما حضرت محمد (ص) و آل اطهارش و ستایش خدای را که پروردگار عالمیان است.

ماه رمضان

شرح دعای روز سی ام ماه مبارک رمضان

در دعای آخر رمضان می گوییم اصول آن فرع محکم باشد بدین معنی است که زمانی که من به فروع دین مانند روزه  و نماز مشغول می شوم درهمان لحظه  نیز در اصول دین اهل یقین باشم و به وجود خدا  باور داشته باشم.

 

طبق گفته های یکی از علمای دین : به حضرت ابوالفضل قسم که ما خدا داریم و چنان چه این عبادت ( روزه) که از فروع دین است به اصول دین وصل  باشد ثمر می دهد.

ماه رمضان

 

برای درک بهتر موضوع به مثال زیر توجه کنید؛

میوه زمانی رسیده و قابل خوردن می شود که بر روی شاخه باقی مانده و به ریشه راه دارد ولی اگر شاخه بشکند ، دیگر به ریشه و اصول درخت مربوط نمی شود و میوه از بین می رود. به این صورت اگر روزه و نماز ما هم بر اساس یقین و باور باشد و به خدا اعتقاد داشته باشیم این عمل برای ما ثمره خواهد داشت ولی در صورت نبود آن فایده ای نخواهد داشت.

 

به همین خاطر از پروردگار منان خواستار آن هستیم که روزه داری مان به اصول دین نیز متصل  باشد و ثمره آن را در زندگی خود دریافت کنیم. هم مانند شاخه درختی که اگر میوه دار است به ریشه متصل باشد، میوه اش حفظ و در غیر این صورت خراب خواهد شد.

 

بهترین احادیث درباره فضیلت ماه مبارک رمضان

بِحَقِّ سَیِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِینَ وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِین‌؛خدایا به حق سید ما حضرت محمد (ص) و خاندان پاک و طاهرش، و همه حمدها و ستایش ها برای توست.

امیدواریم در ماه مبارک رمضان مورد الطاف و برکات الهی واقع شوید و تاعات و عباداتتان مورد مقبول درگاه حق قرار بگیرد.ان شا الله

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر