کد خبر : 3913

چین برای کاهش واکنش‌های نامطلوب و درد بیماران از تزریق انسولین بدون سوزن در درمان دیابت استفاده کرده است.

چین برای کاهش واکنش‌های نامطلوب و درد بیماران از تزریق انسولین بدون سوزن در درمان دیابت استفاده کرده است.

براساس داده‌های موجود از وزارت بهداشت چین، دست کم ۱۱۰ میلیون نفر از مردم این کشور به بیماری دیابت (قند خون بالا) مبتلا هستند.

دستورالعمل عمل تزریق انسولین بدون سوزن که توسط کمیته دیابت انجمن پرستاران چین تهیه شده، به تازگی در پکن عملیاتی شده است.

تحقیقات نشان داده است که در مقایسه با روش سنتی تزریق انسولین، تزریق انسولین بدون سوزن به دوز کمتری نیاز دارد.

جی لینون، پزشک بیمارستان پکن می‌گوید: «ویژگی منحصر به فرد زیر پوستی که با تزریق انسولین بدون سوزن باید ایجاد می‌شد این بود که بیماران، دارای قند خون ثابتی پس از تزریق انسولین باشند».

انسولین یکی از بی‌خطرترین درمان‌های بالینی برای دیابت بوده و در حال حاضر توسط سوزن تزریق می‌شود؛ طبق پروتکل‌های درمانی موجود، بیماران دیابتی نوع ۲ حداقل روزانه به دو دوز دارو نیاز دارند، در حالی که بیماران نوع ۱ نیازمند حداقل چهار بار تزریق هستند.

استفاده طولانی مدت از سوزن می‌تواند باعث چربی زیر پوستی (تشکیل سلول چربی) شود که درنهایت به کاهش راندمان جذب انسولین و از دست دادن کنترل قند خون منجر می‌شود.

در حال حاضر چین بیش از ۱۱۰ میلیون بیمار مبتلا به دیابت دارد؛ درمان انسولین می‌تواند به آن‌ها در رسیدن به سطح پایدار قند خون کمک کرده و خطر ابتلا به سایر بیماری‌ها را کاهش دهد.
 
 
منبع: خبرگزاری فارس
ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ