کد خبر : 8712

لحظاتی پیش خبر فوت هنرمند بزرگ منتشر شد

 استاد محمدعلی صاعد اصفهانی ، شاعر توانمند دیار نصف جهان و از شاگردان مرحوم صغیر اصفهانی و مرحوم شیدای اصفهانی، عصر روز یکشنبه 24 مردادماه جاری بر اثر کهولت سن درگذشت و در قطعه هنرمندان باغ رضوان اصفهان به خاک سپرده شد.

استاد محمدعلی صاعد اصفهانی، شاعر توانمند دیار نصف جهان و از شاگردان مرحوم صغیر اصفهانی و مرحوم شیدای اصفهانی، عصر دیروز یکشنبه ۲۴ مردادماه جاری که مدت‌ها در بستر بیماری بود بر اثر کهولت سن درگذشت، پیکر این شاعر اصفهانی صبح امروز با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی تشییع و در قطعه هنرمندان باغ رضوان اصفهان به خاک سپرده شد.

این شاعر ۹۶ ساله اصفهانی خواندن اشعار صائب را در محضر و به توصیه صغیر اصفهانی از سال ۱۳۳۲ و در منزل خود با تعدادی از اساتید و شعرای اصفهانی آغاز کرد و پس از مدتی در محل مزار صائب اصفهانی و پس از آن در دانشکده ادبیات ادامه داد و از سال ۵۲ سرپرستی این انجمن که به انجمن ادبی مکتب صائب موسوم شد را بر عهده گرفت.

صاعد در شعر نو هم دستی بر آتش داشت و در کتاب «تجلی در منی» خود، شعرهای نو در همه شیوه‌های آن اعم از سپید، موج نو و نیمایی را دارد و کتاب «بر آستان غزل» و «سبک شعر اصفهان» هم از آثار ایشان است.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر