کد خبر : 9172

هومن سیدی | فیلم های هومن سیدی | عکس هومن سیدی | آزاده صمدی و هومن سیدی | هومن سیدی و هانیه توسلی | برادر هومن سیدی | بیوگرافی هومن سیدی | همسر دوم هومن سیدی

هومن سیدی بازیگر و کارگردان معروف کشور از محبوبیت بالایی برخوردار است.

 هومن سیدی بازیگر و کارگردان محبوب کشورمان در حال حاضر 41 سال سن دارد و متولد رشت است . آزاده صمدی همسر سابق هومن سیدی است و در حال حاضر هومن سیدی ازدواج مجدد کرده است و از همسر دومش یک دختر 4 ساله دارد . هومن سیدی در خانواده ای نسبتا پولدار متولد شده است و پدرش بازنشسته ی بانک کشاورزی است . او از کودکی علاقه بسیار زیادی به بازیگری داشت و پس از گرفتن دپلم گرافیک به دنبال حرفه بازیگری رفت . هومن سیدی و آزاده صمدی به مدت 7 سال از سال 1385 تا 1392 با هم زندگی کردند .

هومن سیدی

در ادامه عکس های همسر دوم هومن سیدی و آزاده صمدی را مشاهده می کنید.

در انتها نظر خود را راجعبه همسر اول و دوم هومن سیدی با ما در اشتراک بگذارید.

عکس هومن سیدی و همسرانش

هومن سیدی

هومن سیدی

هومن سیدی

هومن سیدی

به نظر شما کدام همسر هومن سیدی زیباتر است؟

بیوگرافی جالب هومن سیدی

هومن سیدی

هومن سیدی در اوایل دهه هشتاد در فیلم یک تکه نان با رضا کیانیان همبازی شد و سپس نقش کوتاهی را در چهارشنبه سوری اصغر فرهادی ایفا کرد. او نقش اصلی پابرهنه در بهشت بهرام توکلی را بازی کرد. این فیلم اولین فیلم بلند بهرام توکلی بود که باعث شهرت او شد و سیدی هم کاندیدای جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد در جشن خانه سینما شد.

کارگردانی هومن سیدی

هومن سیدی

هومن سیدی پس از ساخت چند فیلم کوتاه (از جمله 35 متری سطح آب و دندان آبی که به خاطر آن ها جوایز متعددی از جشنواره فیلم کوتاه تهران کسب کرد) اولین فیلم بلند خود را در سال 1389 با نام آفریقا کارگردانی کرد. این فیلم در بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر (بخش آثار ویدئویی) جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش اول زن (آزاده صمدی) را از آن خود کرد. سیدی به غیر از کارگردانی، به عنوان نویسنده و تدوینگر نیز در این اثر حضور داشت.

هومن سیدی

بازی های هومن سیدی در تئاتر

هومن سیدی در زمینه تئاتر در همسایه آقا و مشروطه بانو دو اثرحسین کیانی به ایفای نقش پرداخت. از کارهای او در تلویزیون می توان به سریال های راه بی پایان همایون اسعدیان و تا ثریا ساخته سیروس مقدم و تله فیلم های سایاب محمدعلی سجادی و اگر باران ببارد روح الله حجازی اشاره کرد.

هومن سیدی

از دیگر فیلم هایی که در کارنامه هنری او به چشم می خورد به این فیلم ها می توان اشاره کرد :شب بیرون، خط ویژه مصطفی کیایی، نیمرخ ها ساخته ایرج کریمی، در مدت معلوم، پل خواب، مادری، کمدی انسانی، مصادره و طلا ساخته پرویز شهبازی. هومن سیدی برای بازی در فیلم من دیه گو مارادونا هستم جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل را از جشنواره فیلم فجر و انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران گرفت.

معرفی بازیگران مشهور به سینما توسط هومن سیدی

از دیگر فعالیت های او آموزش هنرجویان بازیگری در آموزشگاهش است. او در فیلم هایش بازیگران جدیدی مثل امیر جدیدی و یسنا میرطهماسب را به سینمای ایران معرفی کرد. فیلم های هومن سیدی در مقام کارگردان عبارتند از آفریقا، سیزده، اعترافات ذهن خطرناک من، خشم و هیاهو و مغزهای کوچک زنگ زده. وی بعد از موفقیتهای داخلی و بین المللی، دکترای افتخاری کارگردانی از شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی دریافت کرد.

ساخته های او جوایز متعددی از جشنواره های فجر و ورشوی لهستان و جشنواره فیلم پوسان کره جنوبی و شانگهای چین و جشنواره فیلم شهر دریافت کرده اند (از جمله جایزه بهترین فیلمنامه، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم، جایزه ویژه هیئت داوران و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران

سوابق سینمایی هومن سیدی

        طلا

        مصادره

        کمدی انسانی    

        آذر

        مادری

        اینجا کسی نمی میرد    

        پل خواب

        بوفالو

        در مدت معلوم

        اعترافات ذهن خطرناک من

        من دیه گو مارادونا هستم

        نیمرخ ها   

        خط ویژه   

        شب بیرون    

        آزادراه     

        یک وجب از آسمان

        زخم شانه حوا    

        آنکه دریا می رود       

        پابرهنه در بهشت    

        چهارشنبه سوری    

        یک تکه نان

 

ارسال نظر