کد خبر : 10067

سکه| سکه ربع | سکه تمام بهار آزادی

خریداران سکه بخوانند | از کجاها سکه بخریم؟

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه خرید سکه از طلافروشی‌ها ممنوع است، گفت: سکه را از واحدهای صنفی دارای پروانه کسب و تخصصی سکه‌فروشی خریداری کنید.

خریداران سکه بخوانند | از کجاها سکه بخریم؟

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه خرید سکه از طلافروشی‌ها ممنوع است، گفت: سکه را از واحدهای صنفی دارای پروانه کسب و تخصصی سکه‌فروشی خریداری کنید. نادر بذرافشان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری صدا و سیما، گفت: خریداران سکه توجه داشته باشند حتماً سکه‌ را از رسته سکه‌فروشان و واحدهایی که دارای جواز سکه‌فروشی و جواز کسب از اتحادیه طلا و جواهر تهران هستند، خریداری کنند. وی افزود: مردم همچنین دقت کنند کارت وکیوم سکه خریداری شده متعلق به همان واحد صنفی باشد و هولوگرامی که اتحادیه در اختیار سکه‌فروشان می‌گذارد حتماً روی سکه باشد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به فعالیت حدود ۷۰۰ سکه‌فروش در سطح شهر تهران گفت: به هیچ‌عنوان از واحدهای طلافروشی سکه خریداری نکنید به‌دلیل آنکه واحدهای طلا فروشان حق وکیوم سکه را ندارند و خریداران دچار مشکلات متعددی می‌شوند.​

بذرافشان ادامه داد: وقتی طلافروشی سکه‌ای را از شخصی خرید می‌کند بدون آنکه کارشناسی شود که آن سکه بانکی است یا غیربانکی به مشتری بعدی می‌فروشد و در این میان هیچ مدرکی هم ردو بدل نمی‌شود و مشکلات بعدی پیش می‌آید.

وی با اشاره به رسیدگی به شکایات مردم بیان کرد: سال گذشته تیم بازرسی اتحادیه طلا و جواهر حدود ۳۰۰ واحد صنفی را به‌دلیل تخلفات صنفی پلمب کرد.

 روزنامه ایران

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ