کد خبر : 10617

پیاز از جمله سبزیجاتی است که نقشی گسترده و سازنده در طعم بخشی غذاها دارد. احتمالاً کمتر وعده غذایی می توان پیدا کرد که در آن پیاز وجود نداشته باشد.

پیاز از جمله سبزیجاتی است که نقشی گسترده و سازنده در طعم بخشی غذاها دارد. احتمالاً کمتر وعده غذایی می توان پیدا کرد که در آن پیاز وجود نداشته باشد.همه از خواص و فواید پیاز برای طعم بخشی غذا و فواید این سبزی ریشه ای باخبر هستیم. اما چقدر در مورد پوسته ها چطور اطلاعات داریم؟ در پوست پیاز معجزات باورنکردنی وجود دارد که شاید از آن بی خبر باشیم. در پوست پیاز، فواید فراوانی داشته است. بخش سلامت خبرنامه با همکاری بخش پخت و پز خبرنامه به بررسی خواص پوست پیاز برای سلامتی پرداخته است. با خبرنامه همراه باشید.

 

نگاهی کلی به پیاز

جزء لاینفک آشپزخانه، غذای اصلی غذا، پیازی که اشک در می آورد دارای خواص بی نظیر است. از مغز تا پوست این سبزی برای بدن مفید است و با فوایدش چشمان همه را خیره می کند. همانطور که اشاره شد یک وعده غذایی بدون پیاز در غذاهای ما تقریبا غیرممکن است. هم عطر و طعم غذا را تغییر می دهد و هم برای سلامتی مفید است. اما شاید بیشتر ماها ندانیم که پیاز به اندازه خودش مفید است؟

چه به صورت خام و چه پخته مصرف کنیم، ابتدا پیاز را از پوست آن جدا می کنیم. پوست پیازی که در سطل زباله می‌ریزیم در واقع آنقدر قوی است که با ویتامین‌های موجود در آن، بسیاری از بیماری‌ها را درمان کند. مغز پیاز یک آنتی بیوتیک فوق العاده طبیعی است. از بیماری های قلبی گرفته تا بیماری های عفونی را درمان می کند.

امروز تلاش خواهیم کرد که بفهمیم که چه فوایدی در جوشاندن پوست پیاز و نوشیدن آن موجود است؟

 

خواص پوست پیاز برای سلامتی

ترکیبات میکروب کش موجود در پوست پیاز در پاکسازی عفونت های گلو مفید هستند. جوشاندن و نوشیدن پوست پیاز مشکلات دستگاه تنفسی را بهبود می بخشد. پوست پیاز همچنین به دلیل خواص آنتی بیوتیکی و آنتی اکسیدانی در مراقبت از دندان و لثه بسیار موثر است. می توانید مراقبت از دهان خود را با نوشیدن آب پوست پیاز یا غرغره کردن کامل کنید.

آب پوست پیاز نیز یک تسکین دهنده درد است. با پوست پیاز می توانید از تورم دست و پا جلوگیری کنید. پوست پیاز که سرشار از آنتی اکسیدان است، با خاصیت ترمیم کننده سلولی، باعث التیام فوری زخم ها و آکنه می شود. با پوست پیاز می توانید قند خون را کنترل کنید. برای کسانی که بدنبال کاهش وزن هستند، مفید است. این نوشیدنی سبب سیری شما شده و به این ترتیب غذای کمتری مصرف می کنید. از طرفی با توانایی خود در ایجاد احساس سیری و تسریع در چربی سوزی نیز جلب توجه می کند. پوست پیاز بر هورمون های زنانه نیز اثر تنظیمی دارد.

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ